BĚHEJTE BEZPEČNĚ A V RYTMU

Čelovka pro lepší viditelnost a sluchátka pro ty, kteří nemají rádi ticho. Seznamte se s pomocníky, kteří běžcům zpříjemní každý trénink.  

Zhoršená viditelnost

Málokterý běžec má především v zimních a jarních měsících možnost vyběhnout za denního světla. Kilometry tak musí dohnat buď ráno nebo večer za tmy. Vidět, ale především být viděn, platí pro každého, nejenom pro běžce. Pokud běháte ve městě, tedy blízko frekventovaných silnic, při zhoršené viditelnosti je potřeba, aby vás projíždějící auta včas zaznamenala.

Kromě reflexního oblečení, jako jsou vesty či bundy, jsou vhodné i svítilny. Tyto pomůcky zvýší vzdálenost, ze které vás řidiči aut či autobusů uvidí. Čelová svítilna vám zajistí i lepší viditelnost v případě, že vyběhnete do přírody. Tam v zásadě není tolik potřeba být viděn, ale rozhodně vidět, co je jak před vámi, tak okolo vás.

Vybírat můžete z celé řady čelových svítilen, od základních až po ty profesionální. Pokud však s běháním začínáte a nechcete investovat v řádu tisíců korun, tak právě pro vás je ideální čelová svítilna Sencor SLL 56.  Tato špičková čelová svítilna má dosvit až 200 metrů, díky tomu ji můžeme zařadit i do kategorie profesionálních svítilen. I přesto, že má svítilna tak výrazný dosvit, baterie vydrží 8-20 hodin svícení, v případě nepřetržitého provozu pak minimálně 4 hodiny. Ve spojitosti s dosvitem a bateriemi se možná budete obávat váhy této čelovky, obavy však mohou jít stranou, díky svým 128 gramů velmi dobře poslouží právě pro sportovní aktivity. Čelovka disponuje simultánním zadním bezpečnostním světlem a má celkem tři módy svícení. Svítit můžete buď na 100 %, na 50 %, případně můžete využít i funkci výstražného blikání. Manipulace se svítilnou je velmi jednoduchá. Usnadňuje ji nastavitelný kloub a přizpůsobitelný řemínek na hlavu.

S hudebním doprovodem

Pokud nemáte sparing partnera pro běh, jistě oceníte alespoň hudební doprovod. Hudba ve vašich uších navodí nejenom dobrou náladu, ale také vás vyburcuje k lepšímu výkonu. Pro ty z vás, kteří běhají jednu a tu samou trasu několikrát do týdne může být hudba i příjemným zpestřením, které nabourá daný běžecký stereotyp.

Obecně platí, že rozptýlení skrze poslouchání hudby využívají spíše lidé, kteří se do běhání spíše nutí. Hudba pomáhá odvést pozornost od vnímání námahy. Pro běh s hudbou v uších je však potřeba vybrat vhodná sluchátka. Nejvhodnější variantou jsou sluchátka, která se zavěšují přímo za ušní boltec. Se sluchátky Sencor SEP 189 si budete vaši oblíbenou hudbu užívat naplno. Díky odnímatelnému klipu za ucho a ergonomickému designu umožňují jak komfortní poslech, tak i spolehlivé připevnění k uchu. Plochý kabel odolný proti zamotání má délku 1,2 metru a je zakončen klasickým 3,5 mm jackem, sluchátka jsou tedy kompatibilní s většinou přístrojů. K dispozici jsou v bílé a černé barvě.

Další informace o výrobcích najdou zákazníci na stránkách http://www.sencor.cz/produkty.