Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Československé filmové plakáty 1960/89

27. 10 2011 | Ve spolupráci se společností Copy General připravila filmová galanterie Terryho ponožky neobvyklou výstavu „Československé filmové plakáty 1960/89“, která je k vidění od 14. října – 2. prosince 2011 ve dvou pražských pobočkách Copy General (Milady Horákové 4 – Praha 7 a Senovážné náměstí 26 – Praha 1).

Ve spolupráci se společností Copy General připravila filmová galanterie Terryho ponožky neobvyklou výstavu „Československé filmové plakáty 1960/89“, která je k vidění od 14. října – 2. prosince 2011 ve dvou pražských pobočkách Copy General (Milady Horákové 4 – Praha 7 a Senovážné náměstí 26 – Praha 1).

Filmové plakáty z 60. až 80. let minulého století tvořili tehdejší světoznámí čeští a slovenští výtvarníci. Specifická atmosféra v Československu od počátku 60. let (mj. neexistující komerční reklama ani trh) přispěla k naprosto odlišné praxi plakátové produkce od ostatních zemí Evropy. Českoslovenští výtvarníci do grafických návrhů vplétali jazyk své tehdejší tvorby: pop art, lettrismus, český informel a další.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO