CPI Group a Sekyra Group se domluvili o koupi NESTLE objektu za 651 milionů korun.

Praha, 24. 3. 2010 – Investiční skupina CPI Group uzavřela 23. dubna 2010 jednání s developerskou skupinou Sekyra Group o koupi kancelářského objektu v Praze Modřanech – centrály mezinárodního potravinářského koncernu Nestlé pro Českou a Slovenskou republiku. Hodnota transakce činí 651 milionů korun.

Transakci předcházelo několika měsíční jednání. „Jsme velice rádi, že se nám podařilo portfolio komerčních objektů rozšířit o kvalitní kancelářský objekt, s dobrým nájemcem s dlouhodobou perspektivou a stabilním zázemím na mezinárodní úrovni. „Koupě budovy Nestlé potvrdila naši strategii pro rok 2010, jejímž cílem je za vhodných podmínek investovat do již existujících projektů na trhu,“ komentoval transakci generální ředitel realitní skupiny Zdeněk Havelka s tím, že v tomto roce nevylučuje další akvizice.  

„Transakce je dokladem oživení investičního trhu, jehož počátky jsme registrovali již v posledním čtvrtletí minulého roku, kdy jsme realizovali prodej budovy East Building. Oba případy ukazují, že o kvalitní produkty je zájem i na investičním trhu se sníženou likviditou,“ dodal Luděk Sekyra, předseda představenstva společnosti Sekyra Group, 

Moderní kancelářský  objekt - centrála společnosti Nestlé pro český a slovenský trh - vyrostl v bývalém průmyslovém areálu modřanské čokoládovny Orion v ulici Mezi Vodami. Prosklená budova ve tvaru písmene U s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími má zhruba 15 000 metrů čtverečních využitelných ploch  
a společnost Nestlé Česko ji využívá od roku 2006.

Budově dominuje probarvené fasádní sklo, které objektu propůjčuje charakteristický vzhled černého hranolu. Hlavnímu průčelí  budovy vévodí výrazný prvek vystupující hmoty konferenčního sálu. K dalším zajímavostem patří např. také vodní stěna  
o rozměrech 3,5 x 7 metrů s tekoucí vodou, terasa o ploše 250 čtverečních metrů  
z tropického dřeva s výhledem na Vltavu a nepřímé speciální osvětlení atria pomocí reflektorů a zrcadel zavěšených na ocelové konstrukci jeho zastřešení.
 
 
 

Informace o investorské  a developerské skupině CPI Group najdete na www.cpi.cz. 

Informace o investorské  a developerské skupině Sekyra Group najdete na www.sekyragroup.cz    
 
 
 

O skupině  CPI Group 

Skupina CPI Group je jedním z předních investorů a developerů v oblasti realit v České  
a Slovenské republice. Nejvýznamnější složku portfolia Společnosti tvoří segment rezidence, a to jak v oblasti developmentu, tak pronájmu bytových jednotek. CPI Group je s více jak 10 000 bytovými jednotkami druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. Aktivity Společnosti zahrnují dále výstavbu a pronájem komerčních objektů  
a obchodních ploch, hotelový development, výstavbu a pronájem kancelářských prostor  
a realizaci průmyslových zón a logistických parků. Na Slovensku působí v segmentech retail a rezidenční development. Čistý zisk skupiny v loňském roce činil 1,7 miliard korun. Hodnota aktiv vzrostla na 24,5 miliard korun.
 Více informací na www.cpi.cz. 
 
 
 
 

O skupině  Sekyra Group

Hlavní náplní  podnikatelské činnosti realitní skupiny Sekyra Group je investiční činnost a development. Společnost je aktivní na českém a slovenském trhu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Profesionálních služeb využívají především zákazníci z řad mezinárodních korporací, tuzemských i zahraničních investorů, stejně jako nájemci a kupující jednotlivých bytových jednotek. Mezi její nejvýznamnější realizované projekty patří centrála pro společnosti T-Mobile, Deutsche Bank, Nestlé, Skanska, Heineken, ISS nebo např. technické centrum České spořitelny. Mezi nejvýznamnější projekty, které Sekyra Group rozvíjí v současné chvíli patří nové městské čtvrti v centrálních pražských lokalitách, Smíchov City, Žižkov City a Rohan City, v souhrnné velikosti cca 1 mil. m2 komerčně využitelných ploch.

Skupina Sekyra Group je od roku 2004 členem Asociace pro podporu projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru v České republice (APPP ČR), jejímž posláním je podpora realizace PPP projektů a posílení důvěry v tuto formu spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Největší realizací skupiny pro veřejný sektor je budova Národní technické knihovny, která za svoji architekturu a šetrnost k životnímu prostředí získala řadu prestižních ocenění.