Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Digitální laboratoř

7. 06 2010 | Digitální laboratoř Akademie výtvarných umění v Praze (DigiLab AVU v Praze) je publicistické, výukové a technologické pracoviště pro informační a audiovizuální technologie. Od svého založení v roce 2001 poskytuje studentům a zaměstnancům školy konzultace a podporu k této problematice. Současně DigiLab zajišťuje výuku počítačových software pro akreditované studijní programy AVU a participuje na vývoji a tvorbě výukových tutoriálů Open source aplikací (vyuka.avu.cz).

Digitální laboratoř Akademie výtvarných umění v Praze (DigiLab AVU v Praze) je publicistické, výukové a technologické pracoviště pro informační a audiovizuální technologie. Od svého založení v roce 2001 poskytuje studentům a zaměstnancům školy konzultace a podporu k této problematice. Současně DigiLab zajišťuje výuku počítačových software pro akreditované studijní programy AVU a participuje na vývoji a tvorbě výukových tutoriálů Open source aplikací (vyuka.avu.cz).

Nejmladší aktivitou DigiLabu je organizování přednášek, konferencí a diskuzí s mladými umělci, kurátory a teoretiky v oblasti open source, práva, médií, sociologie a filozofie. Program je on-line vysílán a archivován na portálu laboratoře.

Nejviditelnější projektem DigiLabu je Artyčok.TV: nezávislá internetová HD televize při AVU v Praze publikující novinky ze současné domácí a mezinárodní výtvarné scény. Byla založena v roce 2005 v rámci výzkumného projektu společnosti CESNET. Databáze televize obsahuje zejména reportáže z vernisáží výstav, rozhovory s umělci a kurátory, záznamy workshopů, soutěží či přednášek. Nejdynamičtěji se rozvíjející sekce  videoart současně představuje nejprogresivnější evropskou audiovizuální scénu.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO