Gastro ČR a internet, odpovídá na otázky Roman Kunert

22. 10 2011 | Na dnešní otázky odpovídá Roman Kunert z vedení firmy Business Marketing & Consulting s.r.o. , který přímo řídí divizi GASTROSERVICES společně s Michalem Karlíkem. Na stránkách www.gastroservices.cz můžete vybírat z množství designů a nebo si nechat vytvořit design na míru.

 

 

Co trápí dnešní firmy? Většinu firem dnes trápí menší poptávka jejich produktů a služeb.

Oslovila nás společnost, která měla zájem vytvořit web pro svou restauraci. Hned poté nás doporučili dále a ti opět dále. A tak jsme vytvořili portálwww.gastro-cr.cz jako katalog a informační web pro gastro firmy. Abychom pružně reagovali, po nasazení jsme vytvořili navíc další web určený speciálně pro chaty a chalupy, www.relaxujeme-na-chate.cz .

Na dnešní otázky odpovídá Roman Kunert z vedení firmy Business Marketing & Consulting s.r.o. , který přímo řídí divizi GASTROSERVICES společně s Michalem Karlíkem. Na stránkách www.gastroservices.cz můžete vybírat z množství designů a nebo si nechat vytvořit design na míru.

V tom případě se s Vámi spojí náš projektový manažer a vše s ním domluvíte. Stránky se pohybují od 190,- Kč měsíčně bez nutnosti koupě webu, ale v této variantě nelze diktovat úpravy na míru.

R (redakce): Jak postupovat, když mám zájem o nový web pro svou restauraci nebo pension?

K (Kunert):  Postup je snadný, podíváte se na www.gastroservices.cz a zde uvidíte desítky designů, které můžete mít ihned, do týdne pak máte kompletně web hotov.

R: Kolik se pohybují cenově www stránky od Vaší firmy?

K: To je různé, dle specifikací, co web má umět. Základní stránky u nás pořídíte za 20.000,- Kč, s tím, že k němu dostáváte podporu na našich portálech.

R: Na jakých?

K: Díky našim partnerům a podpoře měst provozujeme portály města Prahy, Kladna, Jihlavy, Mělníka, Liberce, Brna a mnoho dalších, celkem jich je nyní přes 30. Například www.praha1online.czwww.jihlavaonline.czwww.karlovyvaryonline.cz a další najdete na www.denikyonline.cz

R: To jsou Vaše portály? Nebo s nimi jen spolupracujete?

K: Jsou naše, vytvořili jsme je, provozujeme je a díky nastavené cenové politice je nárůst klientů lepší, než jsme předpokládali. Firmy zjišťují, že 1 článek dobře napsaný a umístěný na portálech jim pomáhá k vyšší bonitě na roky.

R: Koukám se, že článek u Vás vyjde na 4.000,- Kč. Je to dle Vás hodně nebo málo?

K: Záleží, jak to berete. Když si vezmete v potaz, že článek je na titulní straně 1 měsíc a i po této době je na webu stále, garantujeme 3 roky, ale každý článek na webu zůstává.  Díky tomuto článku, pokud dobře napíšeme text a nadpis, můžeme dostat na přední stranu vyhledávačů tento článek a díky propojení s webem klienta. Takže 4.000,- Kč za článek, který na webu zůstává několik let a stále zvedá bonitu, je dle mě slušná cena. Ale tím to nekončí, toto je cena pro cizí firmy.

R: Jak pro cizí? Máte jiné ceny pro „necizí“?

K: Tohle slovo zní divně J. Jde o naše klienty. Každý klient naší společnosti, tím se myslí každý, kdo má od nás web, eshop, portál, slevový web nebo jiný www systém, má speciální cenu. Ta je několikanásobně nižší, protože tím podporujeme své klienty. A o to jde, zde se pak cena snižuje na 3.000,- Kč, ale pozor! Nejde o článek, ale o partnerskou smlouvu, kdy klient může využít portály dle svých potřeb, měsíčně v této ceně dostává 5 článků, které může nechat vložit na jakýkoliv portál ze skupiny www.denikyonline.cz .

R: Takže za 3.000,- Kč máme články v hodnotě 20.000,- Kč. Je to tak?

K: Ano, navíc kdo tuto smlouvu má, již neplatí hosting a správu webu, kde opět ušetří.

R: Využívají to klienti?

K: Tak se podívejte na deníky a uvidíte. Před měsícem jsme nasadili nový systém na polovinu portálů a již vidíme nárust návštěvnosti. Díky SEO optimalizaci, kterou pro nás nyní řeší firma AZ MEDIA s.r.o, v čele s panem Petrem Janáčkem, se dostáváme stále výše.

R: Tato firma optimalizuje i jiné weby?

K: Samozřejmě, každý by měl být soudný, když říká, co umí. A co nabízí. Naši lidé web aktualizují, ale AZ MEDIA je optimalizuje, stará se nejen o nás, ale postupně i o naše klienty, protože jsou profesionálové ve svém oboru. Jsou, alespoň pro nás, lepší. Mají jiný přístup.

R: V čem jsou jiní?

K: Tak zaprvé, když vyrobíme web klientovi, mohli bychom si říkat o peníze za optimalizaci. Základní SEO optimalizace je v ceně webu, tj. vyčištění kódu, validita, atd. Ale síla webu, to je už něco jiného. To nezáleží jen na tom, jak je web vytvořen, ale jak se o něj kdo stará. Kolik má zpětných odkazů, jak se o něm píše, i co se na tom daném webu píše. A toto se mi u nich líbí, platíte pouze, když Vás dostanou na 1. stranu na www.seznam.cz . A pokud jste na druhé, neplatíte. Například www.potapeni-pro-radost.cz optimalizují slovo potápění za 2.000,- Kč.

R: To je pěkné.

K: Když se vrátíme ke gastro-cr.cz, jedná se o portál, kde pokud jste registrováni a máte zájem o nejlepší registraci, získáváte k ní web zdarma. Registrace je za 20.000,- Kč a dostáváte k ní web za 20.000,- Kč jako dárek. Nabídka platí do odvolání.

R: Jak u Vás probíhá výroba?

K: Všechny naše weby jsou postavené na zcela novém systému SHOPMC, který vyvíjíme již více jak 8 let, ale v září 2011 jsme vydali novou, kompletně předělanou administraci, která je velmi konkurence schopná za výbornou cenu.

R: V čem je nová?

K: Prakticky ve všem. Nové moduly, nově naprogramované rozhraní, dynamické prvky a automatická aktualizace systému posouvají weby mnohem dále než dříve. Nyní každá úprava, každá případná chyba, vše se opraví 1x v našem centru a každý web je ihned opraven. A ono se to v množství stovek www stránek opravdu projeví na času. Máme nyní mnohem více času na zdokonalování a vývoj. A díky TASKPOOLu zvládáme vše.

R: Task co?

K: TASKPOOL je systém od firmy BELLMAN s.r.o. a spolupracujeme s nimi již více než 5 let. Jde o ticketovací systém, jinak řečeno poradna, helpdesk, klientské centrum... lidé vyplní formulář, například www.praha1online.cz/klientske-centrum a již to nepřijde k nám do mailu, ale do systémuwww.taskpool.cz a zde naši lidé vyřizují dotazy. Výhody jsou obrovské. Naprostá kontrola podřízených, co píší, jak píší, kdy a za jak dlouho reagují, vidíte svůj tým, jak jeden pracuje a další na to hází bobek J.

R: A toto používáte jen Vy?

K: Ne, systém používá mnoho firem, ale píši o tom proto, že každý náš klient může využívat taskpool také pro své klienty, nastavíme vše tak, aby jeho zákazníci psali jemu na formulář, který má na svých stránkách.

R: Co chcete říci na závěr našim čtenářům?

K: Rád bych vzkázal každému, kdo má zájem vytvořit nový web, nebo i pokud má a chce ho jen předělat, spojte se s námi, za telefon nic nedáte, my zavoláme Vám a ukážeme, co umíme, pošleme nabídku a rozhodnete se. Čtenářům tohoto časopisu poskytujeme navíc slevu 20%.

Tel. 773584202, www.businessmc.cz , obchod@businessmc.cz

 

 

Speciály