Hnutí ANO schválilo koaliční smlouvu s ČSSD a lidovci

Předsednictvo a výbor hnutí ANO dnes jednomyslně schválily návrh koaliční smlouvy se sociálními demokraty a lidovci. Konstatovaly, že smlouva je zdravým základem programového prohlášení vlády. Novinářům to po jednání stranických orgánů řekl šéf poslaneckého klubu strany Jaroslav Faltýnek. Koaliční smlouvu schválily již dříve také ČSSD a KDU-ČSL. Vznik vlády se ale zadrhl na požadavku lidovců mít ministerstvo zemědělství. 

"Naše předsednictvo hnutí a následně výbor projednal návrh koaliční smlouvy a můžu říct, že po relativně konstruktivní diskusi tento návrh byl všemi přítomnými schválen. To znamená, že máme dneska oficiální mandát k podpisu této koaliční smlouvy a budeme pokračovat v tom duchu, jak jsme nastínili," řekl Faltýnek novinářům. 
    
Předsednictvo i výbor podle něj konstatovaly, že pokud jde o program ANO, nepodařilo se do koaliční smlouvy prosadit vše, smlouvu ale oba orgány považují za "zdravý základ vládního prohlášení". 
    
Dvojice větších koaličních stran odmítá lidovcům ministerstvo zemědělství svěřit. Ve čtvrtek se kvůli situaci sejde celostátní výbor KDU-ČSL. Faltýnek prý věří, že "zvítězí zdravý, selský rozum" a že strany nakonec naleznou kompromis. 
 
zdroj: ČTK