Právě se nacházíte:

Ibis do zoo

Aktuálně bylo do dnešního dne (7. března) odchyceno již patnáct ibisů skalních, kteří unikli v úterý 1. března z voliéry v pražské zoo, poškozené masivním přívalem mokrého sněhu. Průběžný odchyt ibisů je spojen s velikým zájmem a solidaritou veřejnosti, takže se z nich staly doslova nové celebrity. Část navrácených ibisů mohou návštěvníci vidět již od soboty 5. března ve voliéře poblíž jižního vchodu do zoo.  

Ihned po úniku ptáků zahrada požádala o pomoc veřejnost a zveřejnila kontaktní telefonní číslo, kam lze aktuální informace o pozorování ibisů oznamovat. Okamžitě po zveřejnění této prosby prostřednictvím médií a sociálních sítí, se spustil příval telefonátů a solidarity. Hashtag #ibisdozoo se stal hitem a nadále pomáhá při lokalizování ptáků.

„Všem, kteří nám při hledání a odchytu ibisů pomohli a stále pomáhají, mnohokrát děkuji. Vaše pomoc je pro nás nepostradatelná a velice si jí ceníme. Zároveň jsem hrdý na to, s jakým nasazením - doslova ve dne i v noci - usilují o návrat ibisů pracovníci naší zoo,“ sdělil ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Všech patnáct ptáků, které se podařilo odchytit, je v současné době v zázemí zahrady nebo tam míří. Kontrolou bylo zjištěno, že jsou po prožitém dobrodružství v uspokojivém zdravotním stavu a tak již od soboty 5. března ráno je většina z nich umístěna do náhradní voliéry poblíž jižního vchodu do zoo. Tato informace udělala radost mnoha návštěvníkům zoo, protože „naše nové ptačí celebrity“ si získaly obrovskou přízeň veřejnosti.

Týmy chovatelů pražské zoo jsou samozřejmě stále v terénu, a proto Zoo Praha prosí i nadále veřejnost o poskytování aktuálních informací na telefonním čísle 734 524 439.

https://www.zoopraha.cz