Když realitní makléř, prodávající, kupující a právník pracují jako jeden tým

Ať už v soukromí, ve vztazích, nebo v práci, dělat vše co nejlépe a nepochybovat si mi vždy vyplatilo. Například když mi zavolala klientka s velmi jasným požadavkem: prodat nemovitost se zástavou tak, aby kupní cena z nemovitosti byla na účtu do 2 měsíců od našeho prvního setkání. To je velká výzva, navíc, když na nemovitosti je zástava. Já ale měla velké trumfy v kapse, které mi dodávaly jistotu, že se to povede. 

Nadhled
Já i majitelka nemovitosti, obě podnikatelé na volné noze, jsme si byly vědomy, že základem úspěchu je pozitivní myšlení. Ano, vnímaly jsme riziko, že se to nemusí povést. Ale to jsem si nepřipouštěla. Raději jsem dopředu eliminovala veškeré úkony, které by mohly zbrzdit prodej nemovitosti. Veškeré prodejní úkony byly naplánovány na den přesně. V momentě nalezení kupce už další postupy byly plánovány dokonce na hodinu přesně.
Nadhled prostě pomáhá a i to, že dílčí překážky neznamená definitivní neúspěch.  

Důvěra
Získat si důvěru majitele nemovitosti je pro mne naprostý základ. I přesto, že kvůli šibeničnímu termínu byla ochotna byt prodat o půl milionu méně, přesvědčila jsem jí. Věřila mi. A naprostou důvěru jsem měla i v celém procesu prodejní strategie, přesného plánu jednotlivých aktivit i ladění podmínek kupní smlouvy.

Fungovali jsme jako tým
Majitelka nemovitosti, kupec, makléř, právník. Pracovali jsme jako tým.  Navzájem jsme komunikovali, předali jsme si veškeré informace i dokumentaci, všichni si byli vědomi záměru majitelky nemovitosti i přání kupujícího. 
Díky tomu jsme měli během jediného dne schválenou kupní smlouvu a mohli přistoupit k podpisu. Díky tomu jsme získali časovou rezervu pro jednání s bankou u které nemovitost byly zastavena.

A všichni se pak těší z výsledku, já pak ještě víc z takovéto reference:

Dobrý den Věro, 
Fakt Vám děkuji. Přiznám se, že jsem původně chtěla řešit prodej sama. Když se teď zpětně podívám, co vše bylo zapotřebí řešit ohledně smluv a financí, sama bych to nezvládla. A to vše za cenu bytu vyšší, než jsem původně doufala a kolik bych si sama troufla žádat pro rychlý prodej.
Po celou dobu jsem věděla, co se děje, co jsou další kroky a co má kdo dále udělat , takže jsem nebyla ve stresu a mohla se věnovat jiným věcem. Jsem si jistá, že mi to ušetřilo opravdu mnoho času a nervů a kdybych potřebovala ještě někdy makléře, vždy se obrátím na Vás.
Zuzana Švagrová, prodávající

Dobrý den paní Vránková,
chci Vám poděkovat za naprostou profesionalitu, rychlost a přesnost při řešení komplikovaných situací. Mé očekávání ze spolupráce s Vámi bylo naplněno na 100%.
Pokud udržíte současnou úroveň Vašeho servisu, potom není potřeba nic vylepšovat.
Ivo Jančík, kupující

www.veravrankova.cz