Křivoklátské okruhy nabízí 450 kilometrů nových tras

Vyznavači cyklistiky mohou ode včerejška využívat téměř 450 kilometrů nově vyznačených tras v západní části středních Čech. Takzvané Křivoklátské okruhy vedou po silnicích s minimálním provozem, ale současně kvalitním povrchem pro pohodlnou a co možná nejbezpečnější cyklistiku, sdělil ČTK Martin Huleja z Klubu pražských cyklistů.

Na osmi okruzích různé obtížnosti bylo osázeno 200 cyklistických značek. Hlavním místem okruhů je parkoviště u základní školy v Hostivici u Prahy, kde je velkoformátová mapa se všemi trasami, stojan na kola a jsou zde k dispozici mapy do kapsy.

"Cílem tohoto dlouhodobého projektu je nabídnout vhodnou alternativu ke stávajícím cyklostezkám, jejichž trasa často kombinuje jízdu po běžných komunikacích s terénními úseky, které mohou méně zdatným cyklistům a těm bez vhodného vybavení způsobovat problémy," uvedl Josef Přib z Klubu pražských cyklistů.
 
Vzorem projektu jsou Itálie, Francie nebo Španělsko s propracovaným systémem silničních rekreačních okruhů pro cyklisty. "V dohledné době bychom chtěli vybudovat obdobné projekty v dalších částech Středočeského kraje, a přispět tak k dalšímu rozvoji cyklistiky," dodal Přib.
 
Klub pražských cyklistů vznikl v roce 2005. Usiluje o rozvoj a popularizaci cyklistiky nejen v hlavním městě, ale i jeho okolí. Více informací o projektu najdou zájemci na internetových stránkách www.krivoklatskeokruhy.cz.
 
zdroj: ČTK