Miss Roma Praha 2010 se stala Martina Kokyová

Vítězkou osmého ročníku soutěže MISS ROMA PRAHA se stala Martina Kokyová (21 let). Pozici 1. vicemiss obsadila Denisa Harangová (15 let), 2. vicemiss se stala Marie Boldiová (17 let). Finálový večer se uskutečnilv pátek 11. června 2010 v Kulturním centru Vltavská v Praze 7. „Vítězce i všem ostatním dívkám bych ráda co nejsrdečněji pogratulovala. Věřím, že jim účast v této soutěži včetně náročné přípravy dala řadu cenných zkušeností, které dokáží zužitkovat i v praktickém životě,“ uvedla radní MČ Praha 7 Marcela Justová.

„Vítězce i všem ostatním dívkám bych ráda co nejsrdečněji pogratulovala. Věřím, že jim účast v této soutěži včetně náročné přípravy dala řadu cenných zkušeností, které dokáží zužitkovat i v praktickém životě,“ uvedla radní MČ Praha 7 Marcela Justová.

Soutěž MISS ROMA PRAHA pořádá Městská část Praha 7. Svým rozsahem a zaměřením se jedná o zcela ojedinělý projekt, do nějž se zapojují soutěžící i veřejnost z celé Prahy. Na organizaci soutěže MISS ROMA PRAHA se podílí řada odborníků zabývajících se problematikou národnostních menšin. Vše probíhá v úzké spolupráci se zástupci z řad romské komunity.

V průběhu finálového večera se 12 finalistek představilo ve dvou volných a jedné povinné disciplíně. V rámci doprovodného programu vystoupili finalista Česko Slovenské Superstar Jan Bendig, Romens Pardubice, Romano Verbuňk, Cikne Čhave a Cigáni jdou do nebe. Večerem prováděli Richard Samko, redaktor a moderátor České televize, a Iveta Demeterová z Radia Rota.

Vítězka MISS ROMA PRAHA bude mít opět možnost se jako jediná česká reprezentantka zúčastnit mezinárodního volby královny krásy MISS ROMA INTERNATIONAL. Velké finále se uskuteční začátkem července v makedonském hlavním městě Skopje. Martinu Kokyovou na cestě do Makedonie doprovodí také MISS ROMA PRAHA 2009 Tereza Zámková,  které se v loňském ročníku MISS ROMA INTERNATIONAL senzačně podařilo zvítězit a letos bude korunovat svou nástupkyni.