Návštěvníkům Sedmičkového jarmarku pomoci zazpívá Marcela Holanová

Městská část Praha 7 pořádá 11. prosince 2013 od 15:30 hodin Sedmičkový jarmark pomoci. Akce se uskuteční v Kulturním domě Domovina (Na Maninách 32a, Praha 7). Veřejnosti se zde představí poskytovatelé sociálních služeb  i neziskové organizace, které zde nabídnou originální výrobky svých klientů. V rámci doprovodného kulturního programu vystoupí zpěvačka Marcela Holanová. Akcí bude provázet moderátor Alexander Hemala. 

„Rádi bychom tuto akci pojali jako příjemné a přátelské předvánoční setkání. Návštěvníci jarmarku si budou moci poslechnout dobrou hudbu, dozvědět se novinky 
a zajímavosti z oblasti sociálních služeb a zakoupením výrobků z chráněných dílen pomoci zpříjemnit předvánoční čas potřebným či znevýhodněným občanům. A protože bychom i v době blížících se svátků měli myslet na své zdraví, bude zde možnost nechat si zdarma změřit krevní tlak, hodnotu cukru v krvi či nasycenost krve kyslíkem,“ uvedla radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.  
 

Pro návštěvníky Sedmičkového jarmarku pomoci bude připravena řada informací a materiálů o činnosti poskytovatelů sociálních služeb v Praze 7. Přítomní odborníci budou se zájemci diskutovat na různá témata související se sociální oblastí. Veřejnost si bude moci rovněž vyzkoušet vybavení pro usnadnění komunikace nebo bezbariérové ovládání počítače, např. alternativní myši, speciální klávesnice, komunikátory s hlasovým výstupem a mnoho dalšího. Návštěvníci navíc budou moci podpořit práci chráněných dílen a obdarovat tak někoho ze svých blízkých originálním dárkem.

Program vyvrcholí koncertem známé zpěvačky Marcely Holanové, kterým bude provázet populární moderátor a bývalý televizní hlasatel Alexander Hemala. Během koncertu bude zdarma podáváno občerstvení. 
 
Sedmičkového jarmarku pomoci se zúčastní: občanské sdružení Salet, Textilní dílna Gawain, Domov Sedlec SPMP, Pečovatelské centrum Praha 7, Armáda spásy, Farní charita Holešovice,  Diakonie ČR a Lifetool Praha.
 
Vstup na akci je volný.