Právě se nacházíte:

Něco o historii sushi

Nikdo přesně neví, kdy bylo sushi vynalezeno. Původně se jednalo o konzervování vykuchaných ryb, nasolených a zabalených do uvařené rýže, která se před samotnou konzumací odstraňovala.

Nikdo přesně neví, kdy bylo sushi vynalezeno. Původně se jednalo o konzervování vykuchaných ryb, nasolených a zabalených do uvařené rýže, která se před samotnou konzumací odstraňovala. První zmínky o takovém konzervování pocházejí z 5. století př.n.l. v historii o jihovýchodní Asii.

 
V oficiální historii Japonska zvané Nihon Šoki sestavené v 8. století př.n.l. se píše o šéfkuchaři jménem Mucukari no Motoko, který připravil svému panovníkovi Keikovi syrové škeble s octem. Ty mu zachutnali natolik, že jmenoval Mucukariho za vynálezcem tohoto jídla. Od té doby prý našli Japonci zálibu v pojídání syrových plodů moře.
 
Dnešní forma sushi pochází až z poloviny 19.století a byla vynalezena v Tokiu. Sloužila jako občerstvení pro diváky divadelních představení v jejich přestávce.
 
Přijdte k nám ochutnat tradiční Japonské sushi, připravované z nejkvalitnějších surovin a pouze čerstvých ryb. Naši sushimakeři s dlouholetou praxí budou zárukou Vaší spokojenosti.