Nový pavilon MŠ Kostelní mezi nejlepšími stavbami roku

Přístavba MŠ Kostelní, kterou MČ Praha 7 zahájila na jaře 2013, se dostala do užšího výběru nejlepších staveb letošního roku. V úterý 22. července mateřskou školu navštívila odborná porota, která přihlášené stavby hodnotí. Vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku 2014 se uskuteční 9. října. 

„Od počátečních příprav jsem moderní a netradiční vzhled nového pavilonu Mateřské školy Kostelní vnímal jako velice zajímavý a zároveň také trochu odvážný. Předpokládal jsem, že si na jeho umístění do konzervativní letenské zástavby budou občané chvíli zvykat. Nyní mohu říci, že finální podoba projektu překonala naše očekávání a velice mě těší, že odborná veřejnost nový pavilon ocenila již tím, že jej zařadila do užšího výběru těch nejlepších staveb letošního roku,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.
 
Dostavba a rekonstrukce MŠ Kostelní patří mezi klíčové projekty Prahy 7. V rámci realizovaných úprav byl na pozemku mateřské školy postaven nový přízemní pavilon, který se stávajícím objektem propojuje prosklená spojovací chodba. V pavilonu jsou situována dvě oddělení pro 56 dětí. S ohledem na navýšenou kapacitu školky došlo rovněž k rozšíření jídelny a dalším souvisejícím úpravám. Do školky byl rovněž pořízen nový mobiliář a další zařizovací prvky. 
 
Slavnostní otevření nového pavilonu mateřské školy proběhne koncem srpna tohoto roku.
 
Dne 4. září se uskuteční nominační večer finalistů letošního ročníku soutěže Stavba roku. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním setkání v Senátu dne 9. října. Od 4. září do 8. října bude rovněž probíhat online hlasování o Cenu veřejnosti na stránkách www.stavbaroku.cz.
 
„Budeme velice rádi, když nás ti, kterým se nový pavilon školky líbí, touto cestou v co nejhojnějším počtu podpoří,“ doplnil místostarosta MUDr. Tomáš Kaštovský.