Památné stromy Prahy se představují

PAMÁTNÉ STROMY PRAHY se představují: 3. – 25. březen 2012, BZ Troja – výstavní sál, denně 9 – 17 hodin, VSTUP ZDARMA.

Praha není bohatá jen svými architektonickými skvosty, také památné stromy v ní mají své místo. I ony se mohou stát zajímavým cílem procházek a výletů, o čem každého jistě přesvědčí tato výstava.

Výstava přináší:
- mnoho fotografií, které zachycují chráněné dřeviny v různých ročních obdobích.
- velkou nástěnnou mapu, ze které zjistíme, kde zelení velikáni rostou.
- informační tabule s řadou zajímavostí, které jsou instalovány do terénu k vybraným stromům.
- jedinečnou možnost vidět všechny tabule pohromadě
- mnoho tipů na výlety za stromy, jak pěšky, tak i na kole; popisy cesty, jak se ke dřevinám v terénu dostat…

„Kdo dává přednost spíše cyklistice, i ten si přijde na své. Výstava představí pět doporučených cyklistických tras, které spojují vybrané svědky minulosti v okrajových částech města,“ prozrazuje Aleš Rudl, autor výstavy.

Na návštěvníky čeká i soutěž, ve které je možné každý den vyhrát zbrusu novou knihu Památné stromy Prahy autorů Pavla Kyzlíka, Aleše Rudla a kolektivu:

SOUTĚŽNÍ KVÍZ je třeba vyplnit a odevzdat ve výstavním sále!

A JEŠTĚ NĚCO NAVÍC:
v sobotu 17. března autor výstavy Aleš Rudl bude ve výstavním sále k dispozici návštěvníkům, a to po celý den, a ochotně odpoví případné dotazy. V 10.00, 13.00 a v 15.00 hodin na návštěvníky čeká podrobný výklad o výstavě, stromech, pěších a cyklistických výletech za památnými stromy Prahy, samozřejmě z úst Aleše Rudla.

Mnoho tipů pro výpravy za poznáváním a řadu dalších informací naleznete již nyní na webu www.prazskestromy.cz, který se památným stromům v Praze podrobně věnuje.

„Stromy přežívají řadu lidských generací a mají ve svých letokruzích zapsáno mnoho zajímavých událostí, je vždy pěkné se za velikány vypravit či pátrat po jejich historii,“ přibližuje své pocity a snad i důvod, proč se památným stromům věnuje Aleš Rudl. Vezmeme-li si pěkný třísetletý památný strom (a takových je u nás přes 500), proč se mu obdivujeme? Může to být obdiv, že na místě přestál 3600 úplňků, mimořádné zimy, kdy kmeny mrazem praskaly, nesčíselně bouří a ničivých větrů, povodně, lidskou zlobu či netečnost. Dožít se tří set let je pro strom asi tak výjimečné, jako je pro člověka dosažení 100 let života… dočteme se mimo jiné v knize plné zajímavých informací o pražských velikánech. Publikace byla realizována za podpory Magistrátu HMP.