Pozor! Internetový obchod vasecena.cz klame zákazníky

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na základě upozornění od nakupujících zjistila, že internetový obchod www.vasecena.cz nepravdivě informuje zákazníky, když zneužívá loga „APEK Certifikovaný obchod“ a „Člen APEK“. Zástupci Asociace se rozhodli na tuto skutečnost média upozornit ihned po té, co uvedený obchod nezareagoval na výzvu, aby loga odstranil. APEK v současnosti plánuje v podobných situacích vystupovat razantněji, aby ochránil spotřebitele před neférovým jednáním.

Asociace pro elektronickou komerci doporučuje všem internetovým nakupujícím, aby byli obezřetní především při nákupu na pro ně neznámých e-shopech a drželi se základních zásad bezpečného nákupu. Mezi ty patří například sledovat pravost uváděných certifikátů, kvalita obchodních podmínek, zvážení zakoupení výrazně levnějšího zboží (především, pokud je možná pouze platba předem) či vyhledání recenzí na vybraný obchod. 

„Zneužívání našich log, která slouží nakupujícím jako značka důvěry, se čas od času objeví,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška. „S provozovateli takových obchodů se snažíme komunikovat, aby loga stáhli či případně je oprávněně získali. Přesto doporučujeme zákazníkům vždy ověřit pravost užívaných certifikátů na webových stránkách naší Asociace www.apek.cz, případně www.certifikovany-obchod.cz,“ radí dále Vetyška.