Praha 7 už je i v chytrých telefonech

Praha 7 spouští vlastní mobilní aplikaci pro chytré telefony, která bude užitečným online průvodcem pro každodenní život místních obyvatel. Potřebujete se objednat na oddělení dokladů? Nepamatujete si, jaké dokumenty musíte předložit při žádosti o živnostenský list? Zajímá vás, v kolik hodin začíná akce, kterou rozhodně nesmíte propásnout? S aplikací Praha 7 v chytrém telefonu budete mít všechny tyto informace doslova na dosah prstu.   

„Praha 7 se dlouhodobě snaží o rozvoj svých online služeb, které občanům v mnohém usnadňují komunikaci s úřadem. Mobilní aplikace posouvá kontakt městské části s veřejností ještě dále, protože zajišťuje našemu informačnímu systému neomezenou časovou a místní dostupnost. Občané s chytrými telefony si tak mohou kdykoliv najít to, co potřebují, a to i když zrovna stojí na ulici,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.  
 
Kouzlo nové mobilní aplikace spočívá především v její jednoduché a intuitivní obsluze. Na dolní liště jsou stále k dispozici nejdůležitější služby: Aktuality, Akce, Jak si zařídím, Objednat se a Více. Díky této praktické pomůcce uživateli vždy stačí jen několik poklepání a dostane se tam, kam potřebuje.
 
Mobilní aplikace MČ Praha 7 zahrnuje všechny důležité sekce informačního systému: horké novinky, zprávy o dění na radnici, informace o jednotlivých odborech městského úřadu či základní údaje o provozu (například otevírací hodiny). Cílem aplikace je především nabídnout pomocnou ruku obyvatelům a zvýšit dostupnost celého úřadu.
 
Odkaz na bezplatné stažení aplikace pro mobilní telefony se systémem Android a iOS je uveden na webových stránkách www.praha7.cz.