Pražská TOP 09 navrhla převzít od státu pouze Bulovku a Bohnice

Klub zastupitelů TOP 09 navrhuje, aby Praha převzala od ministerstva zdravotnictví pouze Nemocnici Na Bulovce a Psychiatrickou léčebnu Bohnice. O převodu zbylých tří nemocnic by se mělo ještě jednat. O usnesení klubu dnes v tiskové zprávě informoval zastupitel Martin Dlouhý (TOP 09). Vyjádření primátora Bohuslava Svobody (ODS) ČTK zjišťuje.

Klub zastupitelů TOP 09 navrhuje, aby Praha převzala od ministerstva zdravotnictví pouze Nemocnici Na Bulovce a Psychiatrickou léčebnu Bohnice.

O převodu zbylých tří nemocnic by se mělo ještě jednat. O usnesení klubu dnes v tiskové zprávě informoval zastupitel Martin Dlouhý (TOP 09). Vyjádření primátora Bohuslava Svobody (ODS) ČTK zjišťuje.
 
Podle nedávné dohody primátora a ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) by Praha mohla od státu převzít Thomayerovu nemocnici, podolskou porodnici a dále nemocnice Homolku a Bulovku. Praha by tak získala pod kontrolu téměř třetinu zdravotní péče ve městě. O psychiatrické léčebně v Bohnicích se doposud nemluvilo.
 
zdroj: ČTK