Přechod na zimní čas ovlivní odjezdy nočních linek pražské MHD

Časový posun spojený s přechodem na zimní čas upraví i odjezdové časy nočních linek pražské MHD. Po přesunu času ze 3:00 na 2:00 pojedou všechny noční spoje podle aktuálního času s výjimkou příměstských nočních linek označených čísly 600 a výš. Tyto spoje s odjezdem z konečné po druhé hodině ráno pojedou až podle nového zimního řádu a tedy o hodinu později. V tiskové zprávě to uvedla organizace Ropid, která v Praze sestavuje jízdní řád. 

Další změnou v následujícím týdnu je zavedení prázdninového provozu v úterý 29. a ve středu 30. října, kdy jsou podzimní prázdniny. V provozu nebudou příměstské linky 305, 343, 465, dále všechny školní linky a školní spoje. Všechny změny jízdního řádu spojené s prázdninovým provozem a změnou času mohou cestující najít na internetových stránkách Ropidu . 
    
Od pondělí bude rovněž na zimu přerušen provoz přívozů jezdících mezi Lihovarem a Veslařským ostrovem a mezi Výtoní a Smíchovem. Podobně od 15 prosince skončí provoz přívozu spojujícího Lahovičky a Nádraží Modřany. Přes zimu tak zůstane v provozu spojení Sedlec - Zámky a Podbaba - Podhoří. 
 
zdroj: ČTK