Program pro děti v divadle Kampa

Divadlo Kampa představuje program pro děti na březen-duben 2012.

Neděle 04. 03. 2012 od 15:00 - Tam, kde žijí divočiny - Loutkové představení s živou hudbou podle knihy Maurice Sendaka. Hrají M+K Míkovi.

Malý Max zlobí tak, že ho máma pošle bez večeře spát. A přesně v ten moment začnou růst v Maxově pokoji palmy a rozlije se tam moře a Max nasedne na loď a dostane se až do země, kde žijí divočiny. A tam se stane králem všech divočin, protože nejvíc zlobí. Co bude dál, zjistíte, až přijdete...

Pro děti od 3 let. Délka představení cca 45 minut. Vstupné: 100 Kč dospělí/80 Kč děti.

Sobota 10. 03. 2012 od 16:00 - Děvčátko Momo - Napínavý příběh malého děvčátka Momo, které zachrání svět před lstivými šedivými muži- zloději času.

Knížka německého spisovatele Michaela Endeho “ Děvčátko Momo a ukradený čas” napínavou a poetickou formou odkrývá veliké nebezpečí současné civilizace - nedostatek času. Jako bychom se všichni dostali do soukolí neustálého spěchu a nestíhání.

„Nemám teď na tebe čas“, tuto větu slýcháváme my a hlavně děti několikrát za den. Ale kam se poděl ten čas? Kde se skrývá? Kam či komu jsme ho prodali? Kradou nám ho šediví muži v šedivých oblecích, s šedivými obličeji, s šedivými doutníky? Ano je to pohádka, ale tak současná a tak pravdivá, že jsme se rozhodli ji zdramatizovat a pokusit se její poselství přenést na jeviště. Toto představení je vhodné pro starší děti a hlavně jejich rodiče.

Vstupné: 150 Kč dospělí/100 Kč děti.

Neděle 18. 03. 2012 od 16:00 - Malý princ - Hudebně-divadelní představení podle knihy Antoina de Saint Exupéryho.

Malý princ je jeden z nejslavnějších příběhů moderní světové literaury, plný alegorií a metafor lidské společnosti, který vypráví příběh pilota, který ztroskotá v poušti na Sahaře. Právě zde se letec setkává s Malým princem, jenž sem přišel z daleké planetky, aby si připomněl smysl svého života. Anotoine de Saint-Exupéry se svou knihou dotýká srdcí mnoha generaci. My se vám ji pokusíme přiblížit v představení provázeném živou hudbou, jednou loutkou a spoustou fantazie.

Vstupné: 150 Kč dospělí/100 Kč děti.

Neděle 01. 04. 2012 od 15:00 - Veselá nauka Klauníka Notíka - Dobrodružná a pohádková cesta do říše hudby s Klauníkem Notíkem a slečnou Písničkou.

Představení vzniklo jako divadelní verze stejnojmenného televizního hudebního seriálu pro děti „Veselá nauka Klauníka Notíka“.

Zábavnou formou, s vtipem a jednoduše se tvůrci snaží přiblížit mladším dětem základy hudební nauky a pokoušejí se v nich probudit kladný vztah k hudbě, v tom nejlepším případě touhu hrát na hudební nástroj.

Představením děti provázejí dvě postavičky – Klauník Notík a slečna Písnička, které jsou muzikální, umí hrát na klavír a flétnu, mají dar bezprostřední komunikace s dětmi a smysl pro humor a pointu. Jejich konání působí jako dobrodružná cesta do říše hudby, kde spolu s dětmi zvědavě objevují její hudební zákonitosti a projevy v každodenním životě.

Je určeno pro děti od 4 let. Vstupné: 100 Kč dospělí/80 Kč děti.

Neděle 15. 04. 2012 od 15:00 - Kašpárek a princezna - Klasická marionetová pohádka s živou hudbou a veselými písněmi.

Klasická marionetová pohádka s živou hudbou a veselými písněmi. V hlavní roli, kdopak jiný, nežli kašpárek,a pak krásná princezna a jeden opravdu zlý skřet, který nám to tu pěkně zavaří a uvrhne nás do mnoha nesnází.

Hrají: Hana Grančičová, Marka Míková a Antonín Novotný, loutky a scéna: Zuzana Štancelová.

Pro děti od 3 let. Délka cca 45 min. Vstupné: 100 Kč dospělí/80 Kč děti.

Další informace na: www.divadlokampa.cz

zdroj: ČTK