Právě se nacházíte:

Quix Luminárium 2011

Luminárium je speciální nafukovací "stavba" velice nápadného designu z produkce zahraniční společnosti Architects of Air. To hlavní se však skrývá uvnitř, ve spletitém labyrintu, kde ožívá okouzlující svět barev a stínů. Prohlédnout si jej můžete v areálu Aeroklubu Letňany.

Na první pohled luminárium vypadá jako komplex bizarních staveb, připomínající nafukovací hrady pro děti na poutích. Každé Luminárium má vždy centrální část, odkud vede do dalších prostor labyrint roztodivně strukturovaných chodeb členěných osvětlenými sloupy. Průsvitné stěny z vinylu vyrobeného podle ojedinělé a patentované technologie, vyvinuté přímo pro skupinu Architects of Air, spolu s neobvyklými tvary a zářivými, průsvitnými barvami vytvářejí neobvyklé výtvarné efekty. Cílem tvůrců je vytvořit pro návštěvníka neobvyklý prostor, v němž se může pohybovat a chovat podle své vůle. Je to umění tvorby prostoru působící na návštěvníka prchavými estetickými vjemy vznikajícími nečekanými efekty průniku světla a barvy.

Podstata luminária spočívá v jeho efektivní atmosféře a jedinečném vizuálním zážitku, který jitří lidské smysly, probouzí emoce a navozuje pocit uvolnění. Dle reakcí návštěvníků má Luminárium blahodárný účinek a je zdrojem pozitivní energie. Právě proto bývají jeho prostory často využívány ke skupinovým či individuálním meditacím. Inspiraci nalézali tvůrci Luminária v církevních stavbách, v přírodních tvarech a geometrických tělesech.

http://www.quix.cz/