Referendum Praha 7: Včerejší rozhodnutí Ústavního soudu vítáme

Přípravný výbor Referenda v Praze 7 za nepředraženou radnici vítá rozhodnutí Ústavního soudu o zamítnutí žaloby Městské části Praha 7 proti konání referenda. „Pan starosta Marek Ječmének již nemůže proti referendu udělat vůbec nic.“ komentuje poslední vývoj zmocněnec přípravného výboru Jan Čižinský (KDU-ČSL) a dodává: „Teď je klíčové, aby k referendu přišlo hlasovat dost lidí a aby se zabránilo zmatku, který mohou způsobit dvě najednou probíhající referenda.“   

Přípravný výbor informuje občany, že zvolené odpovědi se v referendech označují křížkem a že je potřeba referendové lístky vložit do správných obálek. Špatná obálka nebo špatně označená možnost hlas zneplatní! „Naše referendum o se čtyřmi otázkami o nepředražené radnici patří do optimistické, žluté obálky. Referendum vyhlášené zastupitelstvem o pěší zóně, tunelu a zdravotní péči se vkládá do obálky šedivé“ konstatuje Jan Čižinský a vyzývá své spoluobčany: „Až půjdete volit prezidenta, přijďte rozhodnout k referendu a udělejte všechno proto, aby Váš hlas byl platný a pro Prahu 7 prospěšný!“.  

Obě referenda budou probíhat společně a to ve stejných časech a stejných budovách jako volba prezidenta republiky. Pouze místnosti se budou lišit. V jedné místnosti tedy budou probíhat volby prezidenta republiky a v druhé místnosti stejné budovy budou probíhat obě referenda.