Rekonstrukce Ortenova náměstí jde do finále

Rozsáhlé úpravy největšího náměstí v Praze 7 se chýlí ke konci. Slavnostní zakončení rekonstrukce se uskuteční ve středu 10. září 2014. V tento den zde bude také odhalena socha Garden Butterfly, dar brazilského umělce Romera Britta. Na čtvrtečním kontrolním dnu zástupci starosty Prahy 7 MUDr. Tomáš Kaštovský a Josef Neuberg prověřili stav náměstí před završením úprav.  

„V první řadě bych rád poděkoval všem občanům za velkou trpělivost s touto poměrně dlouho trvající stavbou. Byli jsme si samozřejmě plně vědomí toho, že stavební práce takového rozsahu pro danou lokalitu znamenají značnou zátěž, ale zároveň bylo třeba vzít v potaz, že náměstí upravujeme na další desítky let. S výslednou podobou Ortenova náměstí jsme spokojeni, se zhotovitelem musíme ještě jednat o odstranění dílčích nedostatků, které jsme zaznamenali především v oblasti zeleně,“ uvedl zástupce starosty MUDr. Tomáš Kaštovský.
 
Rekonstrukce Ortenova nám. byla zahájena na jaře 2013. Došlo zde mj. k revitalizaci parkových ploch, rekonstrukci komunikací, úpravám dětského hřiště, instalaci nového mobiliáře či navýšení parkovacích míst.
 
„Těší mě, že se mnohé úpravy již osvědčují v praxi. Řidiči využívají nového parkovacího zálivu, rodiče si pochvalují zrekonstruované dětské hřiště a zúžená komunikace před Základní školou T. G. Masaryka se stala pro děti přehlednější a bezpečnější. Nadále se budeme zaměřovat především na zeleň. Zejména trávníky by se ještě měly dočkat zlepšení,“ řekl zástupce starosty Josef Neuberg. 
 
Slavnostní zakončení rekonstrukce Ortenova náměstí a odhalení sochy Garden Butterfly se uskuteční za účasti představitelů radnice, autora sochy a vedení brazilské ambasády ve středu 10. září 2014, v 16 hodin.