Rusnokova vláda schválila své programové prohlášení

Úřednická vláda Jiřího Rusnoka dnes dopoledne po krátké diskuzi schválila své programové prohlášení. Chce především obnovit důvěru ve veřejné a státní instituce, oživit ekonomiku a snížit nezaměstnanost. Jednou z dalších priorit kabinetu, o jehož důvěře bude ve středu rozhodovat Poslanecká sněmovna, je zlepšení čerpání financí z evropských fondů. Novinářům to po jednání řekl premiér Rusnok.

Podle Rusnoka je hlavním cílem programového prohlášení obnovit důvěru lidí ve veřejné instituce a profesionálně spravovat Českou republiku. Kabinet chce podle premiéra využít všech prostředků k oživení české ekonomiky, která dlouhodobě klesala, a k záchraně a obnově pracovních míst.
 
Rusnok několikrát zkritizoval minulou vládu Petra Nečase (ODS). Podle premiéra je v kritické situaci například čerpání fondů EU, špatná je podle Rusnoka situace rovněž v sociální oblasti, kde chce kabinet mimo jiné dotáhnout zrušení kritizovaných sKaret.
 
Programové prohlášení dnes vláda odešle do Sněmovny. Rusnok chce pak v úterý a středu navštívit jednotlivé poslanecké kluby, aby s poslanci vyjednával o možné podpoře.
 
Autor: ČTK