Setkávání předškoláků na Základní škole Korunovační

Ve středu 7. 12. 2011 od 16-18 hodin se uskuteční na ZŠ Praha Korunovační 8 již třetí setkání předškoláků.

Máte předškoláky a chcete, aby rozvíjeli svoje schopnosti? Hledáte pro své děti inteligentní zábavu? Hledáte pro děti smysluplné využití volného času?

Ve středu 7.12. 2011 od 16 do 18 hodin se uskuteční v tomto školním roce na ZŠ Praha Korunovační 8 již třetí setkání předškoláků.
 
Připravili jsme výukové hry, které je budou nejen bavit, ale také rozvíjet schopnosti dětí, jejich znalosti a dovednosti.
 
Program je rozdělen do dvou částí. První od 16 do 17 hodin je zaměřena na mapování školních dovedností. Setkání bude zaměřeno na sluchovou analýzu a syntézu, na rozlišování hlásek na začátku a konci slova. Děti budou řešit zajímavé hádanky, rozlišovat tvary. Pravidelné trénování mozku vede k jeho lepší výkonnosti i k rozšíření kapacity.
 
Druhá část od 17 do 18 hodin je zaměřena na setkání s tanečními mistry z D4U. Lektorka začne hodinu mozkovou gymnastikou a rytmickými cvičeními. Dále si děti zkusí nacvičit malou sestavu na písničku z pohádky.
 
Naše škola společně s tanečním studiem Dance for you propojuje tanec s výukovu ve třídách 1.A a 1.B. Všichni známe moudrou větu:“Kdo si hraje, nezlobí.“ Pohyb vyjádřený jakoukoliv formou, tedy třeba tancem, je pro nás všechny a hlavně pro děti základní biologickou potřebou. Samozřejmě zlepšuje tělesnou i psychickou zdatnost, přispívá k duševní vyrovnanosti, zvyšuje sebevědomí, najde kamarády, pomůže se vyrovnat s neúspěchem, uleví napětí či stresu. Je to velmi dobrá volnočasová aktivita ve špičkovém týmu D4U.
 
Čtvrté setkání předškoláků je 4. 1. 2012