Právě se nacházíte:

Škůdci, kam se podíváš!

Při pěstování rostlin, i těch balkónových, se můžeme setkat s celou řadou škůdců, jako jsou mšice, červci, molice, štítenky, třásněnka západní apod. Velmi rychle se množí a dokážou během krátké doby rostliny značně poškodit. 

Rozmnoží-li se škůdci natolik, že rostlina např. žloutne, shazuje listy, tvoří se na nich bílé vatovité útvary či rostlina celkově neprospívá, bývá boj proti nim pracný a neobejde se bez použití chemických postřiků. K dostání jsou prostředky Substral Careo, které pomohou v prevenci nebo v boji proti těmto škůdcům.

Jako prevenci nebo také po zjištění škůdce lze použít CAREO Tyčinky. Ty představují ideální řešení, jelikož mají dvojí účinek. Jednak rostlinám dodávají po tři měsíce potřebné živiny k růstu a současně likvidují škůdce. Do půdy zatlačíme celou tyčinku a rostlinu důkladně zaléváme. Rostlinný organismus přijímá účinné látky proti škůdcům prostřednictvím kořenů a rozvádí je do celé nadzemní části rostliny. Přípravek je vhodný rovněž pro hydroponicky pěstované rostliny. Viditelný účinek se projeví u mšic již po 1 - 3 dnech, u molic po 5 - 6 dnech. U ostatních škůdců po cca 14 dnech. 
 
Pokud je potřeba zasáhnout okamžitě postřikem, postačí podle návodu naředit CAREO Koncentrát nebo použít CAREO Postřikovač. Přípravek je velmi spolehlivý proti všem škůdcům. Působí nejen jako kontaktní insekticid, ale i jako systémový, cirkuluje v celé rostlině. Účinná látka je pak obsažena i v nových přírůstcích.