STŘELECKÝ OSTROV HOSTÍ DYZAJN MARKET S HUDBOU I MÓDNÍMI PŘEHLÍDKAMI

Historicky první dvoudenní festival Dyzajn market, prodejní výstavu autorské tvorby českých návrhářů a designérů hostí v pátek a v sobotu 1. a 2. srpna Střelecký ostrov v rámci letního programu Letňák 2014 - Léto pro všechny Pražany.  

„Léto, hudba, originální móda a uvolněná prázdninová atmosféra k sobě patří. Rozhodli jsme se je proto spojit v jedinou akci. Střelecký ostrov v srdci Prahy se na 48 hodin promění na přístav plný designu a hudby,“ sděluje Tomáš Kopečný, PR manažer Letňáku 2014. Pomyslná plavba potrvá podle jeho slov od pátečních 12 hodin až do sobotních 20 hodin. 
„Po stáhnutí plachet zve návštěvníky naše kapitánka Terezie Tunková na námořnickou afterparty do Malostranské Besedy, kterou nám hudebně doprovodí DJ Martin Mikuláš,“ doplňuje Kopečný.
 
V průběhu přehlídky se účastníci Dyzajn marketu mohou těšit na oblíbené stálice jako atelier MATE, Skynet, Playbag, Lubor Baum, 2D3D, Akari, ...little illustrations, Koko, Kertag, Minimon či Krasohledy. Mezi nováčky se představí mimo jiné kuchyňská prkénka z recyklovaných materiálů NineLives, vintage brýle MONOCL, minimalistické šperky BLAHO, autorské kožené kabelky Franco Arrazi nebo komiksová trička HURA. „Vybrali jsme také několik designérů, kteří pro akci vytvoří limitovanou kolekci šperků, oblečení, kabelek, doplňků, hraček a porcelánu podle našeho námořnického vizuálu,“ upozorňuje zástukyně Dyzajm marketu Maruška Václavová.
Součástí dvoudenního Dyzajn Marketu budou také módní přehlídky - na mole se projdou modelky, které nalíčí Make-Up Institute Prague a učešou kadeřnice z Franck Provost. „Modelky se představí v plavkách Laia a ve vlasech se jim budou třpytit čelenky Vulpecula. Poté se obléknou do šatů a sukní Blackmountain, které vytvoří duo s kabelkami Morrows,“ uzavírá Václavová. Pánové podle ní nemusí smutnit, i pro ně bude nachystána přehlídka, konkrétně v režii obchůdku Kuráž. 
 
Letos poprvé bude součástí Dyzajn marketu také chill out zóna a kutilský koutek pro děti. Podle pořadatelů se mohou těšit na dílničky a aktivity zpestřené designovou zábavou od UNLIMITED design. Posezení pro děti pak kompletně vybaví EP Studio designovým nábytkem FLIP FLAP, který je ušitý na míru těm nejmenším. „V programu si přijdou na své jak čilé ratolesti, které rády tvoří, malují a kutí, tak i tací, kteří si radši po obědě poslechnou pohádku nebo zahrají deskovou hru,“ podotýká Václavová.
 
Součástí programu pro děti bude například vystoupení divadélka Buchty a Loutky s pohádkou Neposlušná kůzlátka či divadelní představení souboru Pohádkové šachy. Předměty pro děti ve své nabídce zahrnují i designerské stánky. 
 
Dyzajn market festival na Střeleckém ostrově zve i na plejádu rozličných hudebních vystoupení, mezi nimiž se představí mimo jiné revuální kapela Olats Otesoc, zvukové iluzionistky Yellow Sisters, zpěvačka a skladatelka Vladivojna La Chia nebo kapela Čokovoko. Celý festivalový program je pro návštěvníky zdarma.