Thajské masáže v Čajovně u Mamadua vyškolenými thajkami pro Vaši pohodu a relaxaci

Zastavte se, prosím, zavřete oči, hluboký nádech a výdech… A nyní si třikrát procítěně zašeptejte: „Zlato, zlato, zlato.“  Cítíte ten příliv hřejivého vzrušení? Co se Vám přitom vybavilo? Zlaté cihličky? Šperky? Orientální paláce? Bohatství? Váš partner/ka? Vaše dítě? Slunce? Lázeň v zářivě čisté energii? Váš anděl strážný? ...Ať už jste v tu chvíli pomysleli na cokoliv příjemného, doufejme, že se to vztahuje také na Vaši skvělou budoucnost. Budoucnost bez stresu a napětí, bez bolestí, bez trápení, bez útěků sám před sebou… Řeč je, samozřejmě, o vašem největším bohatství – o pevném ZDRAVÍ. A ke „zlatému“ zdraví vydatně přispívají (kromě jiného) třeba i „zlaté“ ruce, které si své blahodárné umění uzdravovat lidské tělo i duši přivezly až z dalekého, pro nás dosti exotického Thajska. 

 
Zkuste zavítat do Čajovny u Mamadua, zde Thajsko přijelo za Vámi. Přijďte a odhoďte veškeré své osobní i pracovní zátěže. O pověstných thajských masážích už toho bylo tolik napsáno! Přišel ten správný čas konečně je také vyzkoušet. Uvolnit se, nechat se zregenerovat, zharmonizovat, poznat tajemství působení léčivé tlakové stimulace na reflexní body umístěné na energetických drahách v našem těle. Zbavte se blokád, únavy, ztuhlosti, bolestí páteře i kloubů, posilte svůj imunitní systém, nahlédněte do principů ajurvédské medicíny a buddhistických praktik. Zjistíte, že i masáže mají svou královnu. Vždyť v dřívějších dobách byla tato masáž dopřávána pouze nejmocnějším vládcům! Pokud se Vám nepodaří zklidnit a soustředit mysl na přítomný okamžik právě zde, pak už nejspíš nikde. Zde se všechny rány hojí, osvobozujete se, nerušeně prožíváte sami sebe v novém prostoru a čase. Zde nacházíte to nejcennější – svůj vlastní zdroj životní energie. 
 
 
Tato čajovna s masážemi se nachází v tajemném prostoru pod zemí, je rozložena do tří místností. Návštěvníkům se zde věnuje vždy jedna až dvě z osmi thajských žen a jeden muž, tak to bylo zavedeno již roku 2001. Všichni tito maséři jsou držiteli certifikátu a v oblasti práce s lidským tělem mají bohaté zkušenosti. Můžete si vybrat z různých druhů terapeutických masáží – tradiční thajská, olejová, masáž chodidel (při ní se používají speciální masážní kolíčky, díky kterým se lymfa rozproudí a naše vnitřní orgány náležitě nabudí ke správné funkci), masáž hlavy a šíje… Ovšem můžete zvolit i tzv. balíček, v němž jsou masáže různě kombinované, např. Energy Relax (to je kombinace tradiční thajské a olejové masáže), nejoblíbenější z masáží. „Zlatým hřebem programu“ je Císařská masáž, tedy spojení půl hodiny olejové, půl hodiny thajské tradiční a půl hodiny bylinné. Speciální bylinky, které maséři používají, si sami přivážejí přímo z Thajska. Tyto bylinky pomáhají nejen navrátit tělu energii a zrelaxovat ho, ale vydatně se podílejí také na léčbě konkrétních zdravotních problémů pohybového aparátu. Pokud se u Vás nějaké zdravotní potíže vyskytnou, Thajky doporučují přijít co druhý den, dokud daná zdravotní komplikace nezmizí. Nemůžete např. pořádně zvednout ruku? Po 5-7 návštěvách nejspíš budete velmi mile překvapeni. Pro tyto případy je pro Vás připravena kupříkladu Poukázka 4+1, což znamená 4 masáže placené, pátá zdarma. Akční nabídky se objevují v průběhu roku různé, stačí sledovat webové stránky www.cajovnaumamadua.cz.
 
Fakt, že se zde thajské masáže provozují již 13 let, jen dokazuje, že lidské tělo tuto metodu jemnější terapie spojené s prvky akupresury a jógy rozhodně vítá, že funguje. Zdejší masérky i pan masér se opravdu snaží k Vaší maximální spokojenosti, což už po první návštěvě jistě oceníte. Jak koneckonců dopadly podniky, ve kterých se personál nevěnoval svým zákazníkům s náležitou úctou a profesionalitou? Každá nekvalitní práce naštěstí dříve či později zaniká. Do Čajovny u Mamadua se budete určitě rádi vracet. Tady totiž nejste jen nějaké pořadové číslo, anonym pod šedým závojem. Na tomto místě se stáváte skutečnou královnou. Nebo králem.  Pokud se rozhodnete ponořit se do thajského blaha společně, rovnou jako královský pár, i to je možné. Dva klienti najednou jsou ale na masáž max. počet.  
 
Ptala jsem se majitelky Čajovny u Mamadua – paní Hany Jirsíkové, zda se jí klienti, když jim po masáži vaří voňavé čaje, svěřují se svými pocity. Pousmála se:  „Většinou ano, lidé bývají po masáži v dobré náladě a příjemně unavení, ale vždycky šťastní, s pocitem - ha, teď to ze mě všechno spadlo a jdu spát. A příště říkají: Druhý den jsem vyskočil z postele a byl jsem jak znovuzrozený…  A to mě pokaždé potěší. Klienti naše masáže chválí, říkají, že to je úplně o něčem jiném než klasická masáž. Mnoho z nich chodí každý týden, ale vracejí se k nám i ti, kteří nás navštívili třeba už dříve a časem nabyli možnosti srovnání. Thajské masáže jsou opravdu úžasný vynález.“ 
 
Objednat se můžete kdykoliv a na jak dlouho máte chuť. Minimum je 30 minut. „Byl tady pán se svou přítelkyní“, říká paní Hanka, „dali si hodinu a půl masáží, po nich chtěli půl hodiny volno, popili si čajík a pak si dali ještě další masážní půlhodinku. Zkrátka, jak si kdo přeje. Někdo si bere i dvě hodiny masáží vkuse, to je velmi individuální… Když Thajky vidí, že je člověk opravdu hodně zablokovaný, že je potřeba s jeho tělem ještě pracovat, tak mu i samy nabídnou, zda-li by měl zájem masáž si prodloužit, pokud už tedy není objednaný další klient.“ Personál mluví anglicky a částečně česky, paní majitelka, která je v čajovně denně, ochotně přeloží vše, čemu by kdo nerozuměl. „Většinou to ale není nutné“, podotýká, „Thajky vše okolo masáží umí říci a také rozumí.“  Dále prozrazuje, že masáže probíhají při hudbě, tlumeném světle a jedna z Thajek při nich zpívá. A prý moc hezky… Po každé masáži Vás čeká milá pozornost v podobě horkého čaje - citrónové trávy zdarma. Je to vskutku lahůdka.
 
V Čajovně můžete kouřit pouze vodní dýmku, nechybí Wi-Fi připojení, pořádají se zde různé zajímavé akce jako např. bubnování s Robertem Policarem a Martinem Vindemanem (v sobotu) a léčivý OM Healing (v neděli) – obojí zrovna pravidelně co čtrnáct dní, od 19 hod., s kapacitou do 20 lidí. Dále přednášky, astrologická poradna, kreslení mandal, meditace, koncerty, taneční vystoupení, výklady karet, setkání s léčiteli, s bylinkářkou atp. Připravované programy najdete také na Facebooku. 
 
Čajovna u Mamadua okouzluje stylovým prostředím osvětleným lampičkami jako z pohádky. Majestátně zde nad Vámi bdí indická i africká božstva, posvátné nápisy mezi vějíři na stěnách jen těžko rozluštíte. Barevné ladění interiéru zklidňuje rozdováděnou psychiku. Vstoupíte dovnitř, a aniž si to možná uvědomíte, začnete se usmívat. Z vitrín s doplňkovým zbožím Vás hypnotizují dřevěná zvířata ze Senegalu, africké obrazy tvořené pískovou technikou, vyřezávané masky k šamanským obřadům, léčivé kameny i s jejich lexikonem, překrásné mandaly, sošky Buddhy, cizokrajné čaje… Vše za velice příjemné ceny v rozmezí od 50,-Kč do 350,-Kč. K dostání jsou zde dokonce i výše zmíněné masážní kolíčky a revoluční doplňky stravy – 100% přírodní produkty z Aljašky (šťávy a kapky), zajišťující lidskému organismu důležité a potřebné antioxidanty. Co všechno tyto zázračné přípravky dokáží a co obsahují, si můžete poslechnout vždy v úterý na přednášce v Čajovně nebo prostudovat přímo v hlavní nabídce webu Čajovny u Mamadua, odkaz nese v názvu označení superpotravina. Účinně bojuje s rakovinnými buňkami, zpomaluje proces stárnutí, dokáže si poradit i s atopickým ekzémem. Jeden z těchto doplňků navíc působí jako Viagra. Ovšem přírodní! Posiluje sexuální funkci u obou pohlaví. Ať už chcete nastartovat den nebo se večer kompletně zregenerovat, tyto produkty Vám v tom nevídaným způsobem pomohou. Oxidu dusnatému, o který se zde jedná především, vědci přezdívají „molekula života“. Hraje např. velkou roli v léčbě astmatu, působí pozitivně na zdraví zubů a dásní, dokáže zvrátit proces kornatění cév, urychluje hojení zlomenin a ran, regeneruje poškozenou pokožku atp. Jeho produkci v organismu napomáhá účinný výtažek z rostliny Noni, který je rovněž v řadě těchto výrobků (začínajících na písmeno K) obsažen. U sportovců pak boduje velmi významný produkt s přívlastkem „extrémní“. Chceš být rychlejší? Chceš vydržet víc? Chceš být silnější? Kdo slyší na otázky tohoto typu, zvyšuje svůj sportovní výkon bez dopingu. Olympijští vítězové a mistři světa „extrémní K.“ dobře znají. Produkty z řady „K.“ lze zakoupit nejen přímo v Čajovně, ale i online přes internet na https://jirsikova.kyani.net/r/eu/sk/products. Nelze se jimi předávkovat a nemají vedlejší účinky.
 
Pokud dostanete chuť na čajíček, máte z čeho vybírat. Čínské (ty se dělí na zelené, oolongy, černé, bílé, zelené a tmavé Puery a jasmínové čaje), japonské (zelené), tchajwanské (světlé, tmavé a aromatizované oolongy), indické a nepálské (Darjeelingy), ovocné a bylinné (Rooibosy, ibišek, Lemon Grass…), dále čajové speciality jako např. Masala, Sahleb, Rize, Le Touareg, Lapsang Souchong a Matcha. Moderní doba nás i v tomto směru rozmazluje. Jak víme, čaj už dnes může chutnat nejen medově, květinově, po určité bylince, ovoci či koření, ale v podstatě jakkoliv. Výjimkou není ani chuťový podtón oříškový, karamelový či rýžový. Čaj z poupat růží navíc třeba čistí a vyživuje pleť, detoxikuje a působí protizánětlivě. Příznivé účinky na tělo jsou u čajů neodiskutovatelné. A ty vůně! Člověk se z nich ocitá úplně až v sedmém nebi.  Koneckonců už samotné názvy některých čajových specialitek docela jitří fantazii. Je libo Orientální krásku, Medovou orchidej, Osm nesmrtelných, Železnou lady, Ochmýřený vrcholek, Moudrého draka, Stříbrná hnízdečka, Obočí dlouhověkosti, Stříbrné jehličky nebo Zářivý svit měsíce? A stejně tak zajímavé je pak zkoumat, podle čeho asi dané čaje svá pojmenování získaly. Dostanete-li chuť na něco k snědku, paní Hanka Vám připraví buď tousty (sýrové, ovocné, marmeládové, čokoládové) nebo kuskus (sýrový, zeleninový, kokosový s brusinkami, jablečný). Nabízí i čerstvé domácí Tiramisu, řeckou Halvu, sušené ovoce, mandle v čokoládě nebo oříšky (i ty ve wasabi). Na pití zde najdete – kromě čajů – i další nápoje, vč. kávy a horké čokolády. 
 
Vodní dýmky se podávají pouze k čaji a nejen hostům plnoletým. Ano, čtete správně, pro nezletilé má totiž Čajovna v nabídce pokouření beztabákové. Tabák v dýmce nahrazují kamínky nasáklé melasou s různými příchutěmi (např. vodní meloun, máta, skořice, vanilka, kiwi, mango, pomeranč, růže, malina atd., je jich přes dvacet). Čili nikotinové opojení opravdu nehrozí. Pro zlepšení požitku můžete do vodní dýmky dostat na požádání také led a citron. Kouření lze prodloužit dalším uhlíkem (za 15,-Kč).
 
V Čajovně u Mamadua se mísí opojné vůně nejen z vodních dýmek, čajů, bylinek a vonných tyčinek, ale i vůně související s různými akcemi. „Když tady naši pozvaní hosté občas dělají všelijaké rituály a meditace, zapálí třeba i nějaké to vykuřovadlo“, sděluje k tomu paní Hanka. „Masáže se ale provádí zvlášť, za zavřenými dveřmi, takže tam klienty žádné vůně z Čajovny nerozptylují, k nim se to ani nedostane.“ Tak to je príma, ne? Znám lidi, které třeba z vonných tyčinek bolí hlava. U Mamadua se toho však obávat nemusejí. 
 
Přijďte ochutnat jak masáže, tak i čaje a novinky. Jaké novinky? „Matcha Latté  (s mlékem) a Matcha Amay (s citronem a pomerančem) – teplý a studený nápoj, jehož jedna varianta je i Matcha se zázvorem, ta bude horká - zahřívací. A tyto báječné nápoje bych chtěla prodávat nahoře u vchodu jako „take away“ (čili do kelímku s sebou),“ informuje paní majitelka. Matcha jsou lahodné nápoje z japonského zeleného čaje, který osvěží nejenom Vaše tělo, ale i mysl. (Cena do 40,-Kč za 2 dcl.)
 
Na samotné paní Hance je na první pohled znát, že jí prostředí Čajovny ohromně prospívá a baví, vč. thajských masáží, čajů i těšení se na plánovanou první cestu do Thajska. Je usměvavá, veselá, srdečná, spokojená, sympatická, upřímná, optimistická, zdravě zvědavá, aktivní, bez předsudků, otevřená novým experimentům, sluší jí to. Kéž by taková byla každá majitelka podniku zaměřeného na fyzické i duševní zdraví! Není divu, že tato Čajovna přináší lidem štěstí. A tím jsme se přehoupli do závěru. Jak vůbec přišla tato léčivá oáza ke svému názvu?
Paní Hanka na tuto otázku opět reaguje s úsměvem… „Když jsem tuto Čajovnu rozjížděla, narodil se mi vnuk, takže jsem původně chtěla, aby se to tady jmenovalo Čajovna u babičky. Moje mladší dcera ale proti tomu protestovala, říkala: Mami, prosím tě, mladí přece nebudou říkat, že jdou „ k babičce“! Tak jsem od toho upustila. Čajovna Letná mi zase připadalo takové nudné a ostatní vymyšlené názvy mi taky nezněly bůhvíjak dobře. A pak mě napadlo jméno předešlého afrického majitele. Byl to on – Senegalec Mamadu, kdo v těchto prostorách zavedl právě masáže i čajovnu a vlastnil je docela dlouho. Nyní vede školu sebeobrany a dodnes se tu občas zastaví na kus řeči. Jeho kamarád mi říkal, že už to tady stejně každý zná jako u Mamadua, tak proč ne. I Mamadu sám nakonec souhlasil s tím, že si jeho jméno do nového názvu Čajovny vypůjčím.“
Milí páni ředitelé a paní ředitelky nejrůznějších podniků a společností, což takhle udělat radost svým věrným zaměstnancům a odměnit je za jejich kvalitní práci dárkovými poukazy do Čajovny u Mamadua? Nejsou snad thajské masáže a lahodné čaje (společně s nějakou tou finanční odměnou) nejkrásnější dárek? Jak jinak dát najevo svým zaměstnancům, že si jich doopravdy vážíte, že si je chcete udržet, a že Vám záleží i na jejich zdraví a dobré náladě? Projevte uznání, bez něho jinak časem každá snaha omrzí. Vánoce jsou k tomu ideální příležitostí, ale stejně tak i narozeniny a další sváteční dny. Zavolejte paní Hance, při odběru většího množství poukazů je možné domluvit si slevu… Potěšit své blízké dárkovým poukazem však může, samozřejmě, kdokoliv. Máme rodiny, přátele, kamarády a kamarádky… Nakupovat jim další CD, trička nebo hrníčky se sladkými srdíčky a vtípky je sice milé, ale věřte, že více budou vzpomínat na zážitky, které jim budou dopřány u Mamadua. A zvláště, půjdete-li tam s nimi na nějaký ten čajový dýchánek. Výročí, nevýročí, může nám být díkybohu skvěle kdykoliv.  Klidně můžete přijít jen tak ze zvědavosti předem nakouknout, zda Vás dané prostředí zaujme. Bez problémů si také můžete po dohodě zarezervovat Čajovnu pro uzavřenou společnost. Pokud se Vám zde bude líbit, můžete Čajovnu později třeba i doporučit svým známým. Ať vládne spokojenost na všech stranách a originální dárečky a příjemná setkání způsobují radost po celý rok. Jsme přece citové bytosti a city by se měly projevovat nejen slovy.
 
Čajovnu u Mamadua berte jako svého kouzelného Džina z Aladinovy lampy. Umí plnit Vaše přání. Otevřeno má pro Vás denně od 11h. do 22h, pátky + soboty pak do 23h. Masáže končí ve 21h., ale po dohodě lze i prodloužit. Těšíme se na Vás a Vy se zase těšte na nás. Nebuďte zbytečně skromní, co se týká Vaší celkové kondice a pohody, rádi Vás budeme rozmazlovat. Tak nashledanou!
                                                                                        /Připravila: Bohumila Lobodová, říjen 2014/