V Praze 7 začala ostrá kampaň před místním referendem o nové radnici

Přípravný výbor referenda za nepředraženou radnici zahájil intenzivní část referendové kampaně. „Velmi mile nás překvapilo čtyřicet dobrovolníků, kteří nám přišli pomoci“ řekl zmocněnec přípravného výboru Jan Čižinský (KDU-ČSL). V kampani se budou organizátoři referenda snažit přesvědčit své spoluobčany, aby ve čtyřech otázkách týkajících se nového sídla Úřadu MČ Praha 7 zakřížkovali odpověď ANO a ušetřili tím půl miliardy korun.

„Intenzivní část kampaně potrvá až do soboty do konce hlasování“ říká Jan Čižinský. Zákon o místním referendu totiž povoluje kampaň všude s výjimkou vnitřku budov, ve kterých jsou volební místnosti. „Budeme se snažit, aby lidé přicházející volit prezidenta nezapomínali hlasovat v referendu. Našim spoluobčanům to budou připomínat dobrovolníci. Máme historickou možnost poprvé v České republice dosáhnout platného a závazného referenda v tak veliké městské části!“ zdůrazňuje Jan Čižinský.

Účast lidí v referendu podporuje i herec a moderátor Jan Kraus. „Politici realizují podstatnou část svých zlotřilých nápadů jen díky všeobecné pasivitě občanů. Domácí brblání je k ničemu. Stejně jako odporně předražená radnice. Udělejte si užitečnou procházku!“ vzkázal Jan Kraus občanům Prahy 7. http://www.youtube.com/watch?v=JYQRVOlE0zQ&feature=youtu.be
 
Přípravný výbor: PhDr. Richard Biegel (Letná sobě!), Mgr. Jan Čižinský (KDU-ČSL), Mgr. Jiří Hejnic (TOP 09), Ing. Jakob Hurrle (Praguewatch), Ari Lieberman (Občanské sdružení pro rozvoj podnikání), Mgr. Ondřej Mirovský (SZ)
 
Další informace: www.referendumpraha7.cz