Z auta u zastávky plné lidí vystřelili mladíci

Mladíci, kteří se rozhodli vyzkoušet novou zbraň střelbou z jedoucího auta u zastávky MHD plné lidí, zaměstnali pražské strážníky. Nikdo naštěstí nebyl zraněn.

Autohlídka nejprve zaslechla výstřel, poté kolem ní projel stříbrný VW Golf, ve kterém seděl na místě spolujezdce muž a v ruce držel krátkou střelnou zbraň směrem k zastávce plné lidí. Strážníci auto zastavili a za pomoci střelné zbraně posádku vyzvali, aby vystoupila ven.

„Ve vozidle se nacházeli tři mladíci, u spolujezdce řidiče vedle sedačky ležela krátká střelná zbraň. Následně bylo zjištěno, že se jedná o plynovku. Mladíci ve věku 18, 19 a 20 let přiznali, že v přihrádce mají ještě jednu plynovou pistoli. Následně shodně vypověděli, že si kamarád (18 let) chtěl nově koupenou zbraň jen vyzkoušet. Ve chvíli, kdy míjeli zastávku MHD, ji namířil k obytným domům a jednou vystřelil. Pro podezření ze spáchání trestného činu si případ převzali policisté," uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Strážníci během kontroly vozidla zjistili, že obě registrační značky byly upravené, aby bylo zamezeno jejich čitelnosti. „Na tuto skutečnost řidiče (20 let) upozornili a přestupek oznámili správnímu orgánu," doplnila Seifertová. Test na alkohol i drogy byl u obou mužů negativní.