Právě se nacházíte:

Záchranná služba

Záchranná služba Asociace samaritánů ČR Praha-západ byla zaregistrována 1.1. 1993 u Okresního úřadu Praha-západ, jako nestátní zdravotnické zařízení. Od tohoto data, na základě smlouvy nejprve s OÚ Praha-západ a poté s Územním střediskem záchranné služby Středočeského kraje, plní úlohy výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby na bývalém okrese  Praha-západ a v části obvodu Prahy 5.

Záchranná služba Asociace samaritánů ČR Praha-západ byla zaregistrována 1.1. 1993 u Okresního úřadu Praha-západ, jako nestátní zdravotnické zařízení.

Od tohoto data, na základě smlouvy nejprve s OÚ Praha-západ a poté s Územním střediskem záchranné služby Středočeského kraje, plní úlohy výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby na bývalém okrese  Praha-západ a v části obvodu Prahy 5. 

Výjezdové skupiny RZP (rychlé zdravotnické pomoci-sestra+řidič) a RLP(rychlé lékařské pomoci-lékař+řidič) mají stanoviště v Praze 5 Zbraslavi, Davli, Mníšku pod Brdy a v Kralupech nad Vltavou. Všechna  stanoviště zajišťují přednemocniční neodkladnou péči v daném regionu. Naše posádky jsou plně erudovány dle platných směrnic a zákonů České republiky.

Další činnosti, které zajišťujeme, jsou tzv. sekundární převozy (plánované transporty mezi nemocnicemi za asistence sestry, či lékaře).

Sekundární převozy zajišťujeme pro nemocnice v Mladé Boleslavi, Benešově,Sedlčanech, Nymburku, Českém Brodě, Rakovníku, Říčanech, Kolíně, Kladnu, Slaném, Mělníku, Příbrami a v Praze (Motol, Homolka, VFN, Vinohrady, Bulovka, Vysočany).

Dále se zabýváme dopravou nemocných, raněných a rodiček, kde poskytujeme nadstandardní servis. Viz příloha… Poskytujeme možnost využití speciálního sanitního vozidla s hydraulickou nakládací plošinou pro invalidní spoluobčany.

Jsme akreditovaným výukovým střediskem ministerstva zdravotnictví na rekvalifikační školení pro řidiče dopravy nemocných (120 hodin) a rekvalifikační školení pro řidiče rychlé zdravotnické pomoci (780 hodin).

Rovněž máme akreditaci ministerstva školství k poskytování rekvalifikačních školení první pomoci pro instruktory, respektive členy první pomoci.

Dále se zabýváme školením první pomoci pro laickou veřejnost a školení firem.

Nabízíme i možnost tzv. domácího nouzového volání pro seniory a rozvoz obědů pro seniory…. Dále viz. příloha.
Zajišťujeme zdravotnický dozor na společenských, sportovních a kulturních akcích.
http://www.ascr.cz