CINEMA STUDIES KINA SVĚTOZOR OPĚT NAUČÍ POROZUMĚT FILMU BĚHEM 10 VEČERŮ

Chodíte často z kina s hlavou plnou otázek, ale neznáte nikoho, kdo by na ně fundovaně odpověděl? Nový vzdělávací projekt kina Světozor Cinema Studies zve diváky s hlubším zájmem o film k účasti na kurzu, který během 10 večerů odpoví na mnoho otázek.

Kino Světozor pokračuje ve vzdělávacím kurzu Cinema Studies a připravilo jeho opakování. Kurz začne 4. října a potrvá do 20. prosince. Obsahuje 10 interaktivních workshopů a bude probíhat vždy v úterý večer v malém sále Světozoru. Cinema Studies zopakuje vylepšené lekce z úspěšného jarního kurzu, který umožnil dozvědět se více o filmu a jeho zákulisí – nejen o tom, jaká je jeho historie, jak film vzniká, co všechno se děje při natáčení a postprodukci, ale i o tom, co všechno se musí stát, aby si film našel svoji cestu k divákům a jak na něj ve finále nahlíží například i filmová kritika.

Kurz Cinema Studies je založen na přednáškách filmových odborníků (převážně lidí přímo z filmové branže) a na aktivní účasti posluchačů, kteří se mohou zapojit do interaktivní přednášky s ukázkami v maximální možné míře.

Zajímaví hosté, zajímavé projekce
Kurzu se opět jako přednášející zúčastní například: Jan Hřebejk, Miroslav Krobot, Helena Třeštíková, Pavel Strnad a mnozí další. Závěr každé přednášky bude navíc patřit projekci celovečerního filmu speciálně vybraného k právě probíranému tématu. Projekce je v ceně kurzu.

Od produkce ke kritice
Cílem kurzu je představení základních teoretických pojmů filmové řeči na pozadí reálné filmové tvorby. Návštěvníci si odnesou základní balík znalostí, které jim umožní vnímat film optikou jednotlivých profesí. Zároveň budou schopni analyzovat film na nových úrovních. Zkrátka: projekt Cinema Studies vás filmově zorientuje. Během 10 večerů se budeme věnovat: filmové produkci, dramaturgii a scenáristice, režii a dokumentární režii, kameře, postprodukci, herectví, zvuku a hudbě a samozřejmě filmové kritice.

Kurz pro všechny, ale s omezeným počtem míst
Kurz je určený pro všechny věkové kategorie. Jeho účastník by měl splňovat pouze jednu podmínku: mít zájem o film. Přednášek je možné se zúčastnit bez předchozího studia filmu.
Cinema Studies zároveň nabízí prostor pro učitele základních škol, kteří mají zájem rozvíjet svoje znalosti pro nově otevíraný volitelný předmět na základních školách – filmová výchova.

Cinema Studies již po druhé
„Když jsme poprvé přišli s kurzem filmových přednášek Cinema Studies, byli jsme mile překvapeni zájmem diváků. Zhruba po půl roce jsme připravili opakování kurzu,“ vysvětluje organizátor projektu Filip Kršiak.

Aktuální informace na:
www.kinosvetozor.cz/cinemastudies

Cinema Studies
10 přednášek | 14 filmových odborníků | 10 filmů
každé úterý | 4. 10. – 20. 12. 2011
Cena kurzu: 3500 Kč (maximální kapacita účastníků 54)
Místo přednášek: kino Světozor – Malý sál
Kurz lze zakoupit pouze jako celek.
Každý účastník kurzu získává slevu 10% na jednorázový nákup ve Filmové galanterii Terryho ponožky. Přihlášky do kurzu jsou k dispozici na pokladně kina Světozor. Při absolvování 90% přednášek získávají účastníci certifikát Cinema Studies.