Jak se hlídá Praha 7

Na sobotu 3. září 2011 připravila MČ Praha 7 ve spolupráci se záchrannými a bezpečnostními složkami hl. m. Prahy druhý ročník projektu „Jak se hlídá Praha 7“. V tento den se otevřou dveře vybraných služeben republikové i městské policie či nejstarší hasičské zbrojnice v Praze. Bohatý doprovodný program se uskuteční ve Stromovce či v kině Bio Oko.

„Naším cílem je přiblížit práci záchranných a bezpečnostních složek široké veřejnosti. Chceme ukázat občanům, s jakým vybavením policisté a hasiči pracují, jak vypadá jejich běžný den či jak probíhají jejich zásahy v různých situacích. V neposlední řadě chceme té mladší, ale i starší generaci připomenout, jak významnou roli sehrávají při jakýchkoli krizových událostech oni sami,“ uvedl starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének.  

V rámci programu akce „Jak se hlídá Praha 7“ bude veřejnosti zpřístupněna služebna Místního oddělení policie Letná (Fr. Křížka 24), kde proběhnou od 14:30 hodin ukázky práce psovodů, ukázka zásahu pořádkové jednotky policie společně s oddělením služební hipologie a kynologie, ukázky techniky speciální pořádkové jednotky (obrněný transportér, vodní stříkač) či potápěčské techniky Poříčního oddělení PČR. Své dveře otevře také služebna Obvodního ředitelství Městské police Praha 7 (Argentinská 17), kde se návštěvníci blíže seznámí s činností operačního střediska Městské policie a se způsobem vyhodnocování dat Městského kamerového systému. Zpřístupněná bude rovněž hasičská stanice HS 3 – Holešovice (Argentinská 14). Jedná se o nejstarší hasičskou stanici v Praze z roku 1942. Pro rodiny s dětmi zde bude připraven výklad k používání požární techniky a výstroje.

Zároveň s otevřením uvedených služeben se bude konat bohatý doprovodný program ve Stromovce před objektem bývalé Šlechtovy restaurace. Program zahájí
ve 13:00 hodin starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének, následně představitelé jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému připomenou nejvýznamnější události, při kterých v minulém roce zasahovali. Po úvodu se uskuteční ukázky drezúry koní městské policie. Zájemci budou moci navštívit rovněž autobus prevence městské policie. Na pódiu bude probíhat vystoupení kapely FUNNY ORCHESTRA a řada her a soutěží pro děti, pro které zde bude připraven také skákací hrad.
Další doprovodný program proběhne v kině Bio Oko, kde se uskuteční promítání tématických filmů a dokumentů.

Akce na všech stanovištích budou probíhat od 13 do 17 hodin.