Praha 7 otevřela zrekonstruovaný parčík v Tusarově ulici

MČ Praha 7 zrealizovala v uplynulých čtyřech měsících rozsáhlé úpravy parčíku v Tusarově ulici s cílem revitalizovat zelené plochy a upravit části parku pro volnočasové a sportovní využití.

„Naší snahou je poskytnout občanům Prahy 7 možnost aktivního trávení volného času v příjemném prostředí pod otevřeným nebem. Ve Stromovce mohou od června tohoto roku občané navštěvovat kondiční cvičení pro veřejnost, které se koná u planetária každé pondělí a středu od 10 hodin. Naším dalším cílem bylo zajistit příležitost pro sportovní vyžití rovněž v oblasti dolních Holešovic,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 Josef Neuberg.

Parčík v Tusarově ulici je situován mezi ulicemi Osadní a Komunardů. V rámci plánované revitalizace se zde MČ Praha 7 rozhodla zřídit rovněž fit park s venkovními posilovacími stroji a hřiště na petanque.

„Úpravy zde  byly realizovány na třech oddělených plochách. Ve dvou krajích částech došlo především k parkovým úpravám a revitalizaci zeleně, ve střední části byl zřízen veřejně přístupný fit park pro dospělé a děti od 12 let,“ uvedl zástupce starosty Prahy 7 MUDr. Tomáš Kaštovský.  

Ve fit parku byly instalovány následující cvičební stroje: zdvihací zařízení, šlapadlo, brusle, váha, bradla, kolo, volant a masážní zařízení. Pod stroje byl umístěn bezpečnostní dopadový povrch. V této části parku bylo rovněž zřízeno hřiště pro petanque s dřevěnou pergolou.

V krajních částech parku došlo k revitalizaci zelně včetně výsadby nové trávy, stromů, keřů a květinových záhonů. Bylo zde rovněž instalováno nové kované oplocení
s  brankami, které se budou na noc zamykat.

Pro veškerou zeleň byla instalována automatická závlaha sestávající z 6 sekcí postřiku a 2 sekcí kapkové závlahy.    

Parkové úpravy probíhaly od 11. 3. 2011. MČ Praha 7 do této akce investovala celkem 3,5 mil. Kč.