Praha 7 přivítala letošní prvňáčky

Ve čtvrtek 1. září 2011 poprvé nastoupili do základních škol noví prvňáčci. Městská část Praha 7 pro ně připravila slavnostní přivítání, které se za účasti zástupců Rady MČ Praha 7 a městské policie uskutečnilo první školní den ve všech základních školách zřizovaných sedmou městskou částí. Vítání prvňáčků vyvrcholí v pátek 9. září 2011 ve Stromovce velkou zábavnou akcí Praha 7 prvňáčkům.

Vítání prvňáčků v Praze 7 se uskutečnilo 1. září na sedmi základních školách. V ZŠ Umělecká přišel žáky prvních tříd v 9 hodin pozdravit starosta MČ Praha 7 Marek Ječmének společně s ředitelem Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 Mgr. Michalem Liškou.

Přivítání prvňáčků na ostatních školách se uskutečnilo vždy od 8 hodin.
V ZŠ Fr. Plamínkové pozdravil žáky zástupce starosty Daniel Štěpán,
v ZŠ Strossmayerovo nám. zástupce starosty MUDr. Tomáš Kaštovský, v ZŠ Tusarova zástupce starosty Josef Neuberg, v ZŠ Korunovační radní Marcela Justová,
v ZŠ T. G. Masaryka radní Jiří Koutský a v ZŠ Letohradská radní Jaroslav Kopecký.

O týden později v pátek 9. září od 9 do 12 hodin se ve Stromovce před Šlechtovou restaurací uskuteční 7. ročník akce Praha 7 prvňáčkům.  Pro nové školáky zde budou připraveny soutěže s moderátorem, hry,  skákací hrad a řada cen a dárků.