Praha 7 udělí Zorce Kohoutové k životnímu jubileu čestné občanství

V pátek 15. dubna 2011 Praha 7 oslaví významné životní jubileum legendy české lidové hudby Zorky Kohoutové. V Kulturním centru Vltavská se při této příležitosti uskuteční velký narozeninový koncert Zorka Kohoutová 80, kterého se zúčastní řada osobností kulturního a společenského života.

Zorka Kohoutová v rámci koncertu obdrží čestné občanství MČ Praha 7.

„Rád bych paní Kohoutové popřál k jejím krásným kulatinám pevné zdraví a mnoho štěstí. Doufám, že jí čestným občanstvím uděláme radost. Zorka Kohoutová dlouhá léta žije v Praze 7. V průběhu své bohaté umělecké kariéry významně přispívala k reprezentaci sedmé městské části na poli kultury. Jsem proto přesvědčen, že jí toto ocenění bezpochyby náleží,“ uvedl starosta Prahy 7 Marek Ječmének. 

Narozeninový koncert Zorky Kohoutové se uskuteční v Kulturním centru Vltavská od 19 hodin. Zpěvačce přijdou popřát mj. Jan Rosák, Luděk Munzar, Jiří Štědroň či Josef Zíma, který se Zorkou Kohoutovou také zazpívá duet. V průběhu večera zazní mnoho další oblíbených lidových písní, které doprovodí spojené orchestry Kutilka  a Strahovanka.

V rámci koncertu se uskuteční také křest nové biografické knihy „Mládí nevybouřené Zorky Kohoutové“ a alba s výběrem největších zpěvaččiných hitů „Zpívání, má láska“. Na závěr programu proběhne autogramiáda.

Koncert Zorka Kohoutová 80 se koná za finanční podpory MČ Praha 7 pod záštitou starosty Marka Ječménka.
Vstupné: 80,- Kč. Předprodej vstupenek v KC Vltavská ( Po – Pá 9:00 – 19:30 ) nebo v síti Ticketportal.

www.praha7.cz