Taktická bunda Brixton Police

Zajímavá myšlenka, která by se mohla stát „štikou“ na trhu s taktickou výstrojí, se urodila už před pár lety, ovšem rozhodnutí výrobce bundy Brixton Police, společnosti Leather Trading, jít do boje s konkurencí, je zcela čerstvou záležitostí. Renomované firmy, jakými jsou například 5.11 Tactical nebo Woolriche, se výrobou oblečení pro ozbrojené složky zabývají již řadu let a to velmi úspěšně. Přesto bunda Brixton Police může zabodovat, a to díky použitému materiálu. Na rozdíl od výše jmenovaných firem, nabízejících své výrobky z umělých nebo přírodních tkanin (nutno dodat, že osvědčených), vychází Leather Trading z kožené konfekce. Vždyť Brixton je velmi dobře zavedenou značkou a to především zásluhou špičkového koženého zboží pro motorkáře.

O co vlastně jde? Nové kožené bundy Brixton Police jsou navrženy tak, aby do nich bylo možné umístit a skrytě nosit střelnou zbraň či další výzbroj. Snahou výrobce je, především na základě poznatků a připomínek příslušníků ozbrojených sborů, ale také např. osob pracujících u bezpečnostních agentur, či legálně ozbrojené veřejnosti, nabídnout originální taktický výrobek (střihem připomínající klasický „křivák“), který umožňuje svému majiteli nosit pohodlně a nenápadně nejzákladnější taktickou výstroj (střelnou zbraň, pouta, popř. teleskopický obušek).

 Právě proto, že jde o bundu koženou (velmi kvalitní hovězina), bylo nutné zajistit komfortní nenápadné nošení zbraně a přitom zachovat eleganci a vzhled oděvu..

 

Prodejce motooděvů a kožené konfekce, obchod Brixton se sídlem v Praze 7, Dělnické ulici č.37, kde jsou zkušební kusy bundy Brixton Police k vidění, již konkrétní poznatky a ohlasy osob povolaných, zejména příslušníků Policie ČR, registruje a jak majitel prodejny sám přiznává, na nápad podniknout kroky k zavedení bundy do sériové výroby jej přivedli sami policisté. Oni pochopitelně byli také prvními obdivovateli a zároveň kritiky této originální taktické výstroje…

Je pravda, že každý zákazník má jiné požadavky. Společný zájem by však měl být ten, aby výzbroj umístěná v bundě byla nenápadná, aby se majitel v bundě cítil pohodlně a v neposlední řadě aby dobře vypadal. Do budoucna (podle požadavků profesionálů, ale i přání běžných zákazníků) je možné bundu doplnit o další taktickou výbavu, tzn. různá poutka, karabiny, kapsu na teleskopický obušek, svítilnu, pouta, apod.. Je však jasné, že není účelem udělat z bundy koženou taktickou vestu, ve které by se plně vybavený jedinec cítil pohybově omezován.

Takže, nosit nenápadně a pohodlně střelnou zbraň a přitom dobře vypadat. Tato kritéria bunda i v tomto pionýrském provedení splňuje a pokud se ukáže, že je o tento výrobek zájem, nic nebrání přesvědčit výrobce o správnosti zavedení sériové výroby…

 

Jde tedy o taktickou bundu, která by mohla v tomto provedení skutečně vážně zajímat bezpečnostní složky? Odpověď policistů přítomných při naší návštěvě v prodejně Brixton byla jednoznačná.. „Jde o výrobek pro ozbrojenou veřejnost a bezpečnostní složky. Zvláště pro policisty pracující v civilním oděvu je takový výrobek ideální. Navíc přírodní useň vydrží při dobrém zacházení i několik desítek let, což je výhoda oproti materiálům ze syntetických nebo přírodních vláken.“

 

Je bunda ,dle vašich prvních dojmů, v současném provedení použitelná nebo by se dalo na tomto „prototypu“ leccos vylepšit?

Co jsme měli možnost vyzkoušet, tak nošení zbraně v bundě je velmi pohodlné a tasení pohotové. Asi jako z „ledvinky“, protože způsob tasení je stejný. Určitě bychom ale dokázali společně najít některé „vychytávky“, které by bunda byla schopna unést. Ale i v této podobě bude o tuhle věcičku velký zájem!

                                        

 

 

Kontakt: BRIXTON – Leather Trade s.r.o.

               Dělnická 37, Praha 7

       Tel.: 220 912 538

                brixtonobchod@seznam.cz

    

Text: Richard Margolius

Foto: L. Heinz