Zastupitelstvo MČ Praha 7 zvolilo novou radu

Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 7 bylo dne 11. listopadu 2010 zvoleno nové vedení radnice sedmého pražského obvodu pro volební období 2010 - 2014.

Na ustavujícím zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 7 bylo dne 11. listopadu 2010 zvoleno nové vedení radnice sedmého pražského obvodu pro volební období 2010 - 2014. Do Rady MČ Praha 7 se dostalo 5 zastupitelů za ODS a 2 za ČSSD.  Křeslo starosty obhájil Marek Ječmének (ODS).

Pro zvolení staronového starosty MČ Praha 7 Marka Ječménka hlasovalo v tajné volbě 17 z přítomných 26 zastupitelů. Kandidát TOP 09 Ing. Michael Moravec získal 8 hlasů. Jeden zastupitel se zdržel hlasování. 

Zástupci starosty se stali Josef Neuberg (ODS), MUDr. Tomáš Kaštovský (ODS) a Daniel Štěpán (ČSSD).
 
Zastupitelé MČ Praha 7 na svém ustavujícím zasedání dále rozhodli, že Rada MČ Praha 7 bude pro následující volební období sedmičlenná. Zbylá tři křesla ve vedení radnice sedmé městské části obsadily Marcela Justová, Jiří Koutský (ODS) a Jaroslav Kopecký (ČSSD). 

Zvoleni byly rovněž předsedové výborů Zastupitelstva MČ Praha 7. Předsedkyní Kontrolního výboru se stala PhDr. Miroslava Moučková (KSČM), předsedou Finančního výboru se stala Mgr. Silvie Kratochvílová (SZ a SNK ED) a předsedou Výboru pro výchovu a vzdělávání se stal David Večeřa (SZ a SNK ED).