Národní myslivecké slavnosti

V sobotu 19. června se Lovecký zámek Ohrada, sídlo pobočky Národního zemědělského muzea – Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství, stane místem setkání českých myslivců a milovníků přírody. Na nádvoří a v okolí zámku se uskuteční již tradiční Národní myslivecké slavnosti. Jako každý rok bude největší pozornost věnována umění vábičů jelenů, kteří se již po třinácté utkají o titul mistra republiky.

V sobotu 19. června se Lovecký zámek Ohrada, sídlo pobočky Národního zemědělského muzea – Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství, stane místem setkání českých myslivců a milovníků přírody.

Na nádvoří a v okolí zámku se uskuteční již tradiční Národní myslivecké slavnosti. Jako každý rok bude největší pozornost věnována umění vábičů jelenů, kteří se již po třinácté utkají o titul mistra republiky. Na hlavním pódium budou dále pozváni myslivečtí kynologové, vábiči zvěře, sokolníci nebo myslivečtí trubači.

Specifikem letošního ročníku bude pokus o zápis do České knihy rekordů za přítomnosti komisaře z pelhřimovské agentury Dobrý den. Půjde o pokus shromáždit na jednom místě nejvíce vábičů jelenů, kterého se může zúčastnit každý návštěvník. Dosavadní rekord drží Slovensko.

Atmosféru slavností dokreslí myslivecký jarmark, jihočeská dudácká kapela, dětský koutek a nezbytné stánky s mysliveckými potřebami a občerstvením, které budou letos více než v minulosti zaměřeny na pochoutky ze zvěřiny. Vrcholem doprovodného programu před ohradským zámkem bude prezentace práce chladnokrevných koní.

Návštěvníci slavností si budou moci prohlédnout všechny stálé expozice NZM Ohrada zaměřené na lesnictví, myslivost a rybářství a dále krátkodobé výstavy: Josef Ressel – český vynálezce světového formátu, Mechy a lišejníky a výstavu uměleckého řezbáře Petra Třísky.

Organizátory akce jsou NZM Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, Českomoravská myslivecká jednota, Město Hluboká nad Vltavou a časopis Myslivost.

Začátek Národních mysliveckých slavností na Loveckém zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou v sobotu 19. června 2010 je v 10 hod., předpokládaný závěr v 17 hod.

Vstupné na slavnosti činí 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti.
Akce se koná za každého počasí.

                                                                           

Mediální partneři:
Český rozhlas 2 – PRAHA,  Český rozhlas – REGION,  GASTRO+HOTEL profi revue, MYSLIVOST, PRESSWEB,  REVUE 50plus a ZEMĚDĚLEC

Kontakty:
Mgr. Martin Slaba, ředitel NZM Ohrada; tel.: +420 387 7965 340; e-mail: martin.slaba@nzm.cz
Mgr. Lubomír Maršík, PR/MARKETING, tel. +420 220 308 382, e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz