Solné jeskyně pro relaxaci a léčbu

Solná jeskyně je místem klidu, odpočinku a relaxace. Každá terapie začíná v celou hodinu. Je nutné se dostavit min. 10 - 15 minut před zahájením. Do solné jeskyně se vchází v oblečení. V recepci každý klient obdrží jednorázové návleky na obuv.

Relaxační kúra probíhá po dobu 45 minut na pohodlných polohovacích lehátkách, při příjemné hudbě a osvětlení, které napomáhá k celkovému uvolnění. Teplota v jeskyni se pohybuje v rozmezí mezi 20 až 22°C. Na pobyt v solné jeskyni se nemusíte nijak připravovat. Stačí mít pohodlné oblečení, na boty navléknout jednorázové hygienické návleky a usadit se na polohovací lehátko.
Do solné jeskyně může každý, od malých dětí až po seniory. Zlepšení Vašeho zdraví a nálady může být viditelné již po několika návštěvách. Jedna hodina pobytu v solné jeskyni s obsahem soli z Mrtvého moře je podle odborníků srovnatelná s dvou až třídenním pobytem u moře.

Tělo potřebuje záporné ionty
A proč je vlastně pobyt v solné jeskyni tak zdravou záležitostí? Protože je to prostředí záporně ionizované, nasycené minerály a stopovými prvky. V dnešní době se pohybujeme v prostředí plném kladných iontů – vyzařuje je televize, počítače, mobilní telefony... Proto nutně potřebujeme protipól – záporné ionty. Pokud nemůžeme žít u moře nebo se denně procházet v lese, naše tělo strádá. A stres je startovací mechanismus ke zdravotním problémům. V případě, že pravidelně navštěvujete solnou jeskyni, dostane tělo správnou dávku záporných iontů. Současně dochází k celkovému uvolnění a relaxaci. Klima v solné jeskyni je bakteriologicky čisté a obohacené částicemi minerálů,
které se nachází v soli.

Mikroklimatická solná jeskyně je místnost, jejíž stěny jsou vystavěny z kusů přírodní soli pomocí nové originální a zdravotně nezávadné technologie. Členitý strop s umělými krápníky navozuje zdání opravdové jeskyně, na zemi je pak vysypána silná vrstva směsi solí, z nichž převažující sůl z Mrtvého moře určuje unikátní ionizované ovzduší. Teplem vycházejícím nejen z podlahy, ale i ze stěn se vzduch totiž prosycuje prvky, které jsou v soli obsaženy (jód, draslík, sodík, vápník, hořčík, brom, selen). Osvětlovací režim a ozvučení jeskyně jsou přizpůsobeny účelu odpočinku a k němu slouží i polohovací lehátka, která umožňují každému nastavení polohy, která mu nejlépe vyhovuje. Klimatizační a ventilační jednotka zajišťuje bakteriologicky čistý vzduch. Stálá teplota pohybující se v rozmezí od 20 do 22 °C udržuje optimální složení ionizovaného vzduchu. Obuv i čistotu soli chrání jednorázové návleky, které si každý návštěvník před vstupem do solné jeskyně nasadí.

Informace pro klienty
1. Musím se do solné jeskyně předem objednat?

Do solné jeskyně je nejjistější se objednat. Doporučujeme rezervovat místo nejméně 2 dny dopředu. V případě, že nebudete objednáni, mají vždy přednost objednaní klienti.


2. Jaké je trvání a průběh procedury v solné jeskyni?


Pobyt v solné jeskyni začíná vždy v celou hodinu a trvá 45 minut
Na terapii se dostavte 10 - 15 minut předem, aby se organizmus náležitě uklidnil.
Po zahájení terapie již nebude do jeskyně nikdo vpuštěn, aby nebyla rušena procedura. V solné jeskyni budete ležet na pohodlných lehátkách při zvuku hudby, která napomáhá relaxaci a uvolnění. Po dobu relaxace je nutné se chovat tiše a nerušit ostatní klienty. Ukončení terapie signalizují spodní světla v jeskyni.


3. Jak mám přijít do solné jeskyně oblečen?

Doporučujeme volné, pohodlné oblečení s dlouhým rukávem. Teplota v solné jeskyni je přibližně 22°C. Před vstupem do jeskyně každý klient obdrží jednorázové návleky, které jsou v ceně vstupenky.


4. Jak často mám solnou jeskyni navštěvovat?

V případě zdravotních problémů doporučujeme absolvovat 10 až 15 návštěv. Ideální je rozložení těchto návštěv do 2 až 3 týdnů. Nejdůležitější je první týden - tzv. startovací, kdy by měl klient absolvovat 3 až 4 návštěvy. Během 2. a 3. týdne pak doporučujeme vždy 2 až 3 návštěvy.


5. Nabízíte slevové permanentky ?

Ano, k dispozici je permanentka dle ceníku služeb. Permanentku si můžete zakoupit na recepci Solné jeskyně. V nabídce máme také dárkové poukazy.


6. Jaké jsou zdravotní účinky haloterapie?

Pobyt v solné jeskyni povzbuzuje imunitní systém a podporuje léčbu mnohých onemocnění a zdravotních problémů. Příznivě působí zejména na onemocnění horních a dolních cest dýchacích, nefunkčnosti štítné žlázy, srdečně-cévních onemocnění, chorob zažívacího ústrojí, dermatologických chorob, neurózy, stresu a stavů únavy nebo revmatizmu. Pobyt v solné jeskyni je rovněž vynikající prevencí proti chřipce.


7. Je pobyt v solné jeskyni omezen věkem? Je vhodný pro děti?

Pobyt v solné jeskyni můžete absolvovat v každém věku. Je velmi vhodný rovněž pro děti (dětem do 1,5 roku návštěvu solné jeskyně konzultujte s lékařem). Vstup dětí do 12 let je povolen jen v doprovodu dospělé osoby.


8. Jaké zákazy a omezení platí v solné jeskyni?


V solné jeskyni je zakázáno:
- Konzumovat jakékoliv potraviny nebo nápoje
- Dotýkat se solných prvků a vynášet sůl z jeskyně
- Fotografovat a natáčet filmové záznamy
- Používat parfémy a intenzivní tělové deodoranty před vstupem do jeskyně
- Vstupovat do jeskyně s mobilním telefonem (mobilní telefon je nutné vypnout a odložit v recepci)
- Vstup do solné jeskyně je zakázán:
- Osobám s infekčním onemocněním nebo akutním TBC
- Osobám se všemi akutními onemocněními spojenými se zvýšenou teplotou nebo s příznaky virového onemocnění (rýma, kašel, apod.)
- Osobám podnapilým nebo osobám pod vlivem jiných omamných látek

Z důvodu ochrany zdraví ostatních návštěvníků takto nemocní lidé nebudou do solné jeskyně vpuštěni nebo jim bude procedura předčasně bez náhrady ukončena. Taktéž v případě náhlé nevolnosti je nutné solnou jeskyni ihned opustit.

9. Kdy je vhodné konzultovat pobyt v jeskyni s lékařem?

Návštěvu solné jeskyně doporučujeme konzultovat s ošetřujícím lékařem v případě osob trpících klaustrofobií, nízkým tlakem, nadměrnou činností štítné žlázy nebo onkologickým onemocněním.


10. Hradí pobyt v solné jeskyni zdravotní pojišťovny?

Ano. Některé zdravotní pojišťovny hradí pobyt v solné jeskyni. Viz. oddíl "Podpora ZP" a oficiální stránky daných pojišťoven.