Do Soči odletělo dalších 18 českých olympioniků

Dalších 18 českých sportovců a 20 členů realizačních týmů dnes odletělo do dějiště olympijských her v Soči. Připojí se tak k první části výpravy, která do ruského letoviska zamířila minulý týden ve čtvrtek. 

Do leteckého speciálu v Praze Kbelích dnes před devátou hodinou ranní nastoupili i obhájci bronzových medailí z Vancouveru běžkař Lukáš Bauer, slalomářka a vlajkonoška Šárka Strachová či další kandidáti na přední umístění krasobruslař Michal Březina a skokané na lyžích v čele s Janem Maturou. 
    
Hlavní část druhé výpravy tvoří skokané na lyžích, bobisté, alpští lyžaři a také tým shorttracku. Běžkaři už v Soči trénují, nyní se k nim připojí i Bauer, který ještě v sobotu startoval na Světovém poháru v Toblachu na jeho nejlepší trati 15 km klasickou technikou. 
    
Po příletu čeká sportovce akreditační proces, z letiště se pak přesunou ubytovat. U moře zůstanou jen zástupci ledových sportů, zatímco lyžaři se přesunou do dvou horských olympijských vesnic, které jsou od hlavního Olympijského parku v Soči vzdáleny zhruba 50 kilometrů. 
    
U odletu oproti plánu chyběl kvůli nemoci jen lyžař Kryštof Krýzl, který se do Soči vydá ve čtvrtek společně se zbytkem z 88 českých reprezentantů. Na palubě posledního letu budou také hokejisté z evropských lig. Speciály přímo ze zámoří do Ruska přiletí hokejisté působící v NHL; Jaromír Jágr a spol. přistanou v Soči ve třech skupinách v pondělí 10. února. O dva dny později čeká národní tým první zápas turnaje proti Švédsku. 
    
V pátek 7. února budou v pořadí XXII. zimní olympijské hry slavnostně zahájeny. 
 
zdroj: ČTK