Jaká pak asi bude nadcházející rybářská sezóna?

Když tak počátkem roku bilancuji a hodnotím rok uplynulý, nejde mi nevzpomenout si na ryby. Pokládám si tedy otázku. Jaká vlastně byla ta uplynulá sezóna? Popravdě řečeno hektická, krásná avšak bez výraznějších rybářských úspěchů. Říkám si, že je vlastně úplně jedno, že ryby tolik nejevily zájem o mé nástrahy.

Skvělé je, pokud člověk u vody může relaxovat, pozorovat přírodu, popřípadě poklábosit s nějakým kolegou. No a jelikož leden utekl jako voda, začínám přemýšlet nad sezónou nadcházející. Jaká asi bude? Bude lepší? Horší? Ať bude jakákoliv, doufám, že stále bude platit můj oblíbený slogan: „ KDYŽ NÁS RYBY BAVÍ.“ A vůbec? Dá se ještě nějak specifikovat pojem „rybářská sezóna“? Asi každý kolega přistupuje k rybařině jinak. Jsou tací, kteří sezónu ukončí se zazimováním své chaty či chalupy, tedy na konci října vercajk pověsí na hřebík a sundají ho s příchodem jara, v dubnu. Další skupinu tvoří rybáři, pro které sezóna nikdy nekončí. Své vody symbolicky zamykají 31. prosince a na Nový rok již opět stojí u vody s pomyslným klíčem. Vždyť možností zimního rybolovu je několik.

Ale myslím si, že všichni rybáři své plány na novou sezónu střádají právě v zimním období. Mnozí z nás hledají novinky na internetu, prohlížejí si katalogy firem a přemýšlejí jak a čím si doplnit svůj „vercajk“.

Ideální příležitostí jak se na novou sezónu připravit je navštívit rybářský festival FOR FISHING, který se koncem února uskuteční v Pražském veletržním areálu v Letňanech. Na všechny rybáře, ale  i rybářky bude čekat neskutečný výběr rybářského vybavení všech možných značek, skvěle obsazený doprovodný program, jehož hvězdou bude světový kaprař Leon Hoogendijk, ale i mnoho dalších es tuzemského i světového rybolovu. Příznivci gastronomie se mohou těšit na show RYBY, VÍNO & SÝRY. No a kdo bude chtít zůstat až do pozdních nočních hodin a užít si nefalšované rybářské zábavy, plné hudby, tance a vtipu, může navštívit Rybářský bál, na kterém bude korunována nová královna českých rybářek, vítězka soutěže MISS SYMPATIE 2011. Také bude pokřtěno zbrusu nové CD „Když nás ryby baví“. Na své si přijdou i nejmenší rybáři, pro které je připraveno několik soutěží před festivalem, ale i v jeho průběhu. A kdo si bude chtít zkrátit čas čekáním na největší rybářskou událost roku 2011, může již nyní navštívit www.for-fishing.cz a zapojit se do některé z návštěvnických soutěží.

Takže jaká bude nadcházející nová sezóna? Těžko říct, možná ale více napoví festival FOR FISHING, kterým pomyslně sezóna 2011 začíná.

Z Pražského veletržního areálu v Letňanech
Martin Chmelík
ředitel festivalu

www.abf.cz