Právě se nacházíte:

Kaktusy a sukulenty 2011

Šťavnaté rostliny si daly dostaveníčko v severní části botanické zahrady od 18. června do 3. července 2011.

Kaktusy a sukulenty: 18. červen - 3. červenec 2011, BZ Troja - venkovní expozice - fóliovník v pěstebním zázemí v severní části.

Kde všude sukulenty – včetně kaktusů – rostou? Jak jejich polopouštní domovy vypadají a které z rostlin s nimi dokážou přežít tyto extrémní podmínky? Na tyto a podobné otázky najdete odpověď v našich výstavních expozicích utvářených dle předlohy samotné přírody.

Uvidíte mexická vápencová skaliska, madagaskarskou buš, písčité pláně jižní Afriky a Brazílie i vysokohorský biotop puna z jihoamerického Peru. Podíváte se ale i na místa bližší a známější – na Kanárské ostrovy a do Alp. Tradičně bude o mnoho zimovzdorných druhů obohacena i stálá expozice polopouští USA.
Expozice polopouští bude doplněna velkoformátovými fotografiemi přímo z přírody.

A pro obzvláštní milovníky sukulentů jsme připravili řadu přednášek o místech, v nichž mají tyto rostliny svou domovinou.

- o víkendech je k dispozici odborná průvodcovská služba od 10 do 17 h.
- v sobotu 18. 6. od 14 h budou probíhat odborné přednášky ve stanu před fóliovníkem.

Výstava KAKTUSY A SUKULENTY se koná pod záštitou Velvyslanectví Mexika. Na slavnostní vernisáži (pátek 17.6. v 17 hodin) přislíbil osobní účast Velvyslanec Spojených států mexických – Jeho Excelence Pan José Luis Bernal Rodriquez.

Určitě si nenechte v Troji ujít ještě:

Léčivé rostliny: 17. červen - 31. červenec, BZ – Troja: Ornamentální zahrada a výstavní sál, denně 9 – 19 h, skleník Fata Morgana 9 – 19 h denně mimo pondělí
TRVALKOVÉ DNY: 17. červen – 19. červen, BZ – Troja: Ornamentální zahrada + prostor před skleníkem Fata Morgana, denně 9 – 19 hodin

Více informací najdete na www.botanicka.cz