Policie obvinila matku z týrání dcery, prý ji třeba zlomila prst

Pražští policisté obvinili šestatřicetiletou ženu, která podle nich týrala svoji devítiletou dceru. Matka dívce například přirazila ruku do dveří, čímž jí zlomila prst. Trestala ji prý také tím, že ji kousala do rukou tak, aby zůstaly viditelné modřiny, informoval dnes ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Žena je obviněná z trestného činu týrání svěřené osoby, hrozí jí až pětileté vězení. Kriminalisté pro ni žádají vazbu. 

Dívka podle policie skončila v nemocnici poté, co ji matka údery pěstmi a fackami do obličeje způsobila rozsáhlé podlitiny. Do nemocnice ji odvezl otec poté, co se vrátil v noci z práce, na ženu také zavolal policii. 
    
Podle Hulana předcházela útoku na dívku dramatická situace. Nejdříve žena vykopla skleněnou výplň dveří pokoje, kde dívka spala, a za vlasy ji odtáhla do kuchyně. "V kuchyni pak začala dívenku tlouct fackami a pěstmi do obličeje, aby se dozvěděla, kde je její otec, byť dobře věděla, že je v zaměstnání. Tím způsobila holčičce velikou podlitinu pod okem a další na čele," popsal událost mluvčí. 
    
Dalším prověřováním pak policisté zjistili, že matka bila svou dceru už dříve, pouze však ve chvíli, kdy muž nebyl doma. "Svou dceru například trestala tím, že ji kousala do rukou tak, že jí zůstávaly viditelné modřiny, nebo holčičce vyhrožovala, že vyhodí jejího pejska z okna," dodal Hulan. Otec prý zranění zaznamenal již dříve, dívka mu však údajně vždy poskytla věrohodné vysvětlení svých modřin. 
 
zdroj: ČTK