Praha chce opravit Karlova náměstí, začne tratí a jejím okolím

Praha začne příští rok s revitalizací Karlova náměstí v Praze 2. V rámci opravy tramvajové trati z Myslíkovy ulice na Moráň budou v roce 2014 opraveny i přilehlé části parku. Projekt na svém dnešním jednání schválili radní hlavního města. Na rok 2015 radní pak na úpravy Karlova náměstí vyčlenili 250 miliónů korun. ČTK to sdělila mluvčí magistrátu Tereza Králová. 

"Nyní došlo ke koordinaci investic Dopravního podniku a Technické správy komunikací a posílení jejích rozpočtů. Dopravní podnik plánuje rekonstrukci tramvajové trati Myslíkova - Moráň a my mu přidáme peníze na to, aby současně mohl provést i modernizaci přilehlých veřejných prostranství," uvedl primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). 
    
TSK má zmodernizovat k trati přilehlá veřejná prostranství a upravit světelnou signalizaci. Zároveň by se měla změnit organizace jízdních pruhů pro auta a zastávek MHD, kdy by například měla zastávka před ČVUT získat status stálé zastávky. Peníze na přípravu a vybudování úprav těchto Praha získá snížením kapitálových výdajů odboru informatiky. 
    
Dosud k jediným úpravám došlo v roce 1998, kdy prošla rekonstrukcí část parku u Novoměstské radnice. Proti rozsáhlému kácení stromů tehdy protestovali nejen ekologové, ale i obyvatelé Prahy 2. V roce 2008 pak uspořádala radnice architektonickou soutěž, v níž vybralo vítězný návrh, proti kterému se ale postavili památkáři. 
 
zdroj: ČTK