ROZBĚHNĚTE SE VE ŠLÉPĚJÍCH EMILA ZÁTOPKA

Letošní 60. výročí zisku zlatých medailí Emila Zátopka na Olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 bylo podnětem pro SC MARATHON PLZEŇ, organizátora běžeckého seriálu Zátopkův zlatý týden  pro uskutečnění letošního ročníku v Praze. Registrace jsou otevřeny na internetových stránkách: www.zatopek2012.cz .

První závod v rámci běžeckého seriálu Zlatá desítka Emila Zátopka se uskuteční v pátek 20. července 2012 na běžecké dráze v areálu Centra sportu MV v parku Stromovka. Na stejném místě se v úterý 24. července 2012 uskuteční Zlatá pětka Emila Zátopka. Seriál ukončí závod Zlatý maraton Emila Zátopka v páteční večer 27. července 2012 se startem a cílem v areálu Výstaviště Holešovice.

Všechny závody začínají v pozdějších odpoledních hodinách, organizátoři přesto všechny závodníky upozorňují na fyzickou náročnost těchto závodů a žádají je o pečlivou přípravu. 
 
Všichni účastníci se u příležitosti otevření OH v Londýně 27. července můžou těšit na zábavný doprovodný program. V plánu je živé vysílání otevíracího ceremoniálu olympijských her na velkoplošné obrazovce. Připravený je hudební doprovod, vystoupení známých osobností a různé atrakce.  
 
Patrony akce jsou paní Dana Zátopková a primátor hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., Český atletický svaz a Český olympijský výbor. Akce se koná za finanční podpory MČ Praha 7.