Údajný léčitel, který z lidí vylákal statisíce korun, byl zadržen

Policie zadržela třiačtyřicetiletého muže, který je podezřelý, že se vydával za léčitele, sliboval lidem, že jim odstraní zhoubné nádory, a za to po nich požadoval až statisíce korun. Jednu ženu navíc několikrát přinutil k pohlavnímu styku. ČTK o tom včera informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Muži hrozí až deset let odnětí svobody. Policie pátrá po dalších poškozených, mohou se hlásit na lince 158. Podrobnosti o případu a fotografie zadrženého zveřejnila na svém webu.

Podle Kropáčové se muž nejméně od poloviny loňského roku na sociálních sítích seznamoval s různými lidmi, zejména s ženami, které trpěly vážnými chorobami. Domluvil si s nimi schůzku, vydával se za léčitele a přesvědčil minimálně tři z nich, aby se podrobily jeho léčení s tím, že dokáže zcela odstranit zhoubné nádory. "Při každé dohodnuté schůzce požadoval za svou práci finanční odměnu v řádech desítek tisíc korun a tvrdil, že ji předá na charitu," uvedla mluvčí.

Kriminalisté také zjistili, že muž namluvil zdravé devětadvacetileté ženě, že ji skrz oči vidí do hlavy, kde má nádor. Žena přistoupila na léčbu sebe i členů své rodiny a postupně "léčiteli" předala více než 200.000 Kč.

"Dívku uvedl do takového stavu psychické bezbrannosti a závislosti, ve kterém nebyla schopna klást odpor. Dokonce ji vyhrožoval, jestliže nebude plnit jeho pokyny, rozhýbá jí nádor v těle a do druhého dne zemře," sdělila Kropáčová. Když mladá žena už na údajné léčení neměla peníze, přinutil ji prý muž v různých hotelech k souloži.

Podle kriminalistů podezřelý na sociálních sítích vystupoval například pod přezdívkami robinson12345, atheny07 či robertino99. S ženami se scházel většinou u metra Hradčanská, Roztyly, Chodov, Černý Most, ve velkých obchodních centrech, ale i mimo Prahu.

Policisté muže, který ze svých obětí prý tímto způsobem vylákal více než 600.000 korun, obvinili ze znásilnění, obchodování s lidmi a podvodu. Obviněný byl umístěn do vazby. "Kriminalisté by tímto chtěli vyzvat všechny další poškozené, kteří se stali obětí tohoto podvodníka, nebo ty, které se snažil pouze přesvědčit, aby volali na linku 158," vyzvala mluvčí.

zdroj: ČTK