Nová tradice farmářských trhů v Holešovicích

Po velmi úspěšném prvním Holešovickém farmářském trhu, který proběhl v květnu v Holešovické tržnici, se radnice Prahy 7 rozhodla podpořit zahájení tradice pravidelných farmářských trhů, jež se na stejném místě budou konat každou poslední sobotu v měsíci.

„Pilotní projekt farmářských trhů v Praze 7 ukázal, že lidé mají o kvalitní tuzemské produkty stále velký zájem, budeme proto velice rádi, pokud se Holešovický farmářský trh stane v Praze 7 vyhledávanou tradicí,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 7 Josef Neuberg.
 

Další Holešovický farmářský trh je plánovaný na 26. června. Od srpna se trhy budou konat každou poslední sobotu v měsíci. Radnice tak vychází vstříc stále vzrůstající poptávce obyvatel Prahy po farmářských produktech, přičemž umístění těchto trhů právě do Holešovické tržnice má svou logiku.

V hale 22 zde funguje největší zeleninové tržiště v Čechách, které je otevřené denně kromě neděle a nabízí čerstvou zeleninu, ovoce a další produkty po celý rok. A právě sobotní farmářské trhy, které jsou umístěny do haly 22 a přilehlých venkovních prostor, rozšíří nabídku tržiště o sortiment, který zde normálně nenajdete, jako jsou domácí uzeniny, sýry, pečivo, bio víno, bio potraviny atd. Celé místo tak připomíná bohaté potravinové trhy, jaké známe ze zahraničí.

Farmářských trhů v Praze přibývá, ale ten Holešovický je výjimečný: je největší, nejpestřejší s největším výběrem ovoce a zeleniny. Radnice proto věří, že se Holešovické farmářské trhy stanou oblíbeným cílem všech pražských gurmánů.