DŘEVĚNÝ A SELSKY VÍKEND V NZM PRAHA

v rámci probíhajícího výstavního projektu NZM PrahaCO PAMATUJE STROM A LIDÉ ZAPOMNĚLI ?17. – 18. září 2011 (vždy od 10 do 17 hod.)

v rámci probíhajícího výstavního projektu NZM Praha CO PAMATUJE STROM A LIDÉ ZAPOMNĚLI  ?

17. – 18. září 2011 (vždy od 10 do 17 hod.) 

MÍSTO: muzejní dvůr

VOLNÝ VSTUP !
Pozn: vchod pro návštěvníky akce Dřevěný víkend možný buď hlavním vchodem z Kostelní ul. nebo přímo z Letohradské ul.; vstupné pouze pro návštěvníky muzejních expozic a výstav (na pokladně v přízemí)

PROGRAM:
-  prezentace a ukázky košíkářského řemesla, řezbářství, výroby dřeváků, výroby šindelů, výroby potaše, ukázky práce tesařů apod.

-  vystoupení uměleckého souboru TRN V OKU

-  vystoupení dua harmonik – heligonek FIŠERÁCI

-  vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou Husquarna

Na dřevěných sochách s náměty lesních zvířat budou pracovat dva sochaři, mimo jiné Hubert Barták, mistr České republiky v práci s motorovou pilou.
Příležitost podívat se, jak vznikají unikátní sochy o výšce až 1,5 metrů budou mít návštěvníci v sobotu, 17. září 2011, od 10 do 17 hodin a v neděli, 18 září, od 10 do 16 hodin

-  v sobotu ve 14 hod. - vyhlášení výsledků soutěže a předání ceny za vítězný návrh soutěže o revitalizaci stánku občerstvení na dvoře NZM (účastnili se studenti AVU)

-  film o stavbě dřevěného milíře na loveckém zámku Ohrada u Hluboké n/Vlt. (NZM Ohrada – Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství) atd. – v budově NZM

-  stánkový prodej a degustace českých regionálních potravin a nápojů (pořadatel: Český um – Artificium Bohemicum o.s.)