FINEP zkolaudoval čtvrtou etapu největšího rezidenčního projektu v ČR, Harfa Park ve Vysočanech

Za pouhých 16 měsíců od položení základního kamene zkolaudovala společnost FINEP další etapu projektu Nová Harfa ve Vysočanech. Čtvrtou etapu, nazvanou Harfa Park, představují tři rezidenční domy s uzavřeným vnitroblokem. Z celkového množství 101 nových bytů je již přes 90 % prodáno. Čtvrtou etapou ale projekt Nová Harfa zdaleka nekončí, FINEP v těchto dnech zahajuje výstavbu v pořadí páté etapy.

„Bytový projekt Nová Harfa je charakteristický svou členitostí, každý z bytů disponuje balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Výstavba tak zdánlivě připomíná pařížské rezidenční bulváry. Přestože jsme u čtvrté a páté etapy vsadili na domy s nižším počtem bytů, jejich členitost a různé dispozice jsme zachovali. Zákazník si tak může zvolit řadový dům s předzahrádkou, nebo mezonetový byt s velkorysou terasou či malometrážní byty jako startovací bydlení,“ říká Michal Kocián, předseda představenstva FINEP Holding, SE. 

Pátá etapa projektu Nová Harfa představuje jeden dům, který je členěn do tří částí. Termín dokončení výstavby je naplánován na léto 2013. V domě jsou k dispozici byty o velikosti 1+kk (38m2) až 4+kk (119m2). Ceny bytů začínají již na 40.600 Kč za m2 bez DPH. Za návrhem projektu Nová Harfa a Harfa Park stojí ateliér ABM architekti.

FINEP byla první společnost, která v roce 2004 začala stavět na místě bývalé spalovny a změnila nevzhlednou průmyslovou zónu na příjemné místo k bydlení. „Jsem rád, že lokalita Nová Harfa se těší stálé oblibě a její rozvoj tak může pokračovat. Díky těmto úspěšným projektům Praha 9 postupně mění svojí industriální tvář a stává se vyhledávanou rezidenční lokalitou. Občanům můžeme nabídnout dobré dopravní spojení do centra i za hranice Prahy,“ říká Jan Jarolím, starosta Prahy 9.

Nedaleko lokality se nachází metro, tramvaj a modernizované nádraží Praha – Libeň, které jsou zapojené do pražské vlakové integrované sítě a zajišťují tak plynulou dopravu. Okolí projektu Harfa disponuje dobrou občanskou vybaveností jako je lékařské středisko, obchody s potravinami, restaurace a solárium. V blízkosti se nachází také multifunkční hala O2 Arena a nákupní středisko Galerie Harfa. Na březích nedaleké říčky Rokytky byla nedávno vybudována cyklistická stezka o délce 3,5 km, která se těší oblibě u cyklistů i bruslařů. Místním obyvatelům je také k dispozici hřiště a sportoviště.