Jediné celoroční farmářské trhy pokračují

Nechcete se ani v zimě rozloučit s poctivými domácími produkty? Nemusíte.

V pražské Holešovické tržnici probíhají farmářské trhy přes celou zimu a milovníkům domácích potravin tak jako jediné velké trhy v Praze umožňují celoročně se zásobovat čerstvou zeleninou, uzeninami, sýry, rybami, mošty a dalšími produkty od českých farmářů.

Holešovická tržnice vyhradila pro účely farmářských trhů kromě již tradičních prostor v hale 22 nově také prodejní místa v sousední hale 36.

 „Zájem ze strany zákazníků i farmářů nepolevuje ani v zimě, a proto jsme se rozhodli upravit pro prodej farmářských produktů další kryté prostory v hale 36. Spolu s halou 22 tak nyní nabízíme 3 200 m² prodejní plochy. Všechny prostory jsou vytápěné, a tak návštěvník může prakticky suchou nohou a v teple farmáře obejít a v klidu si nakoupit. Venku zůstali pouze prodejci uzenin a rybáři,“ uvedl Jan Štíhel z firmy Delta Center, která tržnici spravuje.

Na Holešovických farmářských trzích i nyní v zimě pravidelně prodává kolem čtyřiceti farmářů z různých koutů ČR. Se stálými prodejci se tak celkový počet stánků pohybuje kolem stovky.

 „Když jsme loni na jaře nad Holešovickými trhy přebírali záštitu, věděli jsme, že farmářské trhy začínají být zajímavým fenoménem a že v Holešovicích vzniká nová tradice.  Neutuchající zájem ze strany obyvatel i farmářů, a to dokonce i teď v zimě, naše přesvědčení potvrzuje“ řekl zástupce starosty MČ Praha 7 Josef Neuberg.

Farmářské trhy v Pražské tržnici se konají každou druhou sobotu. Na příští se návštěvníci mohou těšit již 15. ledna.